Blamaż Grot Budowlanych Łódź. Łodzianki przegrywają z #VolleyWrocław

Tego nikt się nie spodziewał. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź na finiszu rundy zasadniczej przegrywają z #VolleyWrocław 3:0. Porażka jest zaskakująca, bo wrocławianki nie mają już szans na grę w play-offach, a Budowlani mają ambicje gry o medale. Tymczasem przewaga gospodyń była wyraźna. Łodzianki nie wygrały nawet jednego seta, a drugą partię przegrały do 16!

Już w pierwszym secie było widać, że w zespole Budowlanych coś nie gra. Po łódzkiej stronie w ogóle nie było przyjęcie. Serwis wrocławianek sprawiał Budowlanym sporo trudności. Kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia. Zwłaszcza po 8 asie serwisowym drużyny z Wrocławia! Łodzianki próbowały jeszcze gonić wynik, ale na próżno.

Jeszcze gorzej było w drugiej odsłonie meczu. Tym razem największą trudność niebiesko-biało-czerwonym sprawiał atak gospodyń. Gdy na tablicy pojawiła się 10-punktowa przewaga #VolleyWrocław, można było się zastanawiać, gdzie podział się zespół, który jeszcze niedawno walczył o finał pucharu CEV! Budowlani zdobyli w drugim secie raptem 16 punktów i ich sytuacja była dramatyczna.

Na domiar złego, kiepskie położenie zmobilizowało łodzianki tylko na chwilę. Z początku Budowlani objęli prowadzenie, dając kibicom nadzieję na przesłużenie spotkania, ale ta chwila nie trwała zbyt długo. Z wyniku 4:5 szybko zrobiło się 11:5. Prawie w ogóle nie było bloku, proste ataki były nieskuteczne, a do ego łodzianki dawały się zaskakiwać. Przewaga była już nie do zniwelowania. Siatkarki Budowlanych przegrały trzeci set do 20, a całe spotkanie sensacyjnie 3:0.