Blokowiska Łodzi vol. 1, czyli sentymentalna podróż do przeszłości

Premierę miała książka „Blokowiska Łodzi vol. 1” – dzieło Piotra Borowskiego, łódzkiego reportera TVN24, i Michała Kolińskiego, szefa Domu Wydawniczego Księży Młyn.

Tytuł mówi sam za siebie – to opowieść o łódzkich blokowiskach, sentymentalna podróż przez największe, łódzkie osiedla mieszkaniowe
15 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (15)

W galerii powyżej znajdziecie archiwalne zdjęcia blokowisk w Łodzi.

Tytuł mówi sam za siebie – to opowieść o łódzkich blokowiskach, sentymentalna podróż przez największe, łódzkie osiedla mieszkaniowe. Spacer nie tylko pomiędzy blokami, ale też trzepakami, boiskami, piaskownicami, szkołami.

– Odwiedzamy charakterystyczne miejsca dla każdego osiedla i rozmawiamy z mieszkańcami. Pokazujemy, jakie były plany i co z nich wyszło. W książce znalazło się bardzo dużo zarówno archiwalnych, jak i współczesnych zdjęć – mówią autorzy.

W trakcie prac nad książką okazało się, że zebranego materiału jest tak dużo, że Borowski i Koliński zdecydowali się podzielić publikację na dwie części. W pierwszej, która trafiła właśnie na półki księgarskie, opisane zostały osiedla z zachodniej części Łodzi: Nowe Rokicie, Obywatelska, Karolew, Retkinia, Montwiłła-Mireckiego, Koziny, Żubardź, Wielkopolska, Mikołaja Reja, Teofilów, Pojezierska i Radogoszcz. Część druga – w przygotowaniu.

ZOBACZ TAKŻE