Budżet Obywatelski Łódź 2024. Nie zwlekaj i sam zadecyduj o rozwoju Łodzi! [GŁOSOWANIE]

Nowe parki kieszonkowe, place zabaw, chodniki i wydarzenia kulturalne – to wszystko może powstać w Łodzi dzięki samym mieszkańcom. Jeszcze tylko przez dwa tygodnie, do 31 października łodzianie mogą głosować w XI edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski Łódź 2024
Budżet Obywatelski Łódź 2024

Już ponad 26 tys. mieszkańców wzięło sprawy w swoje ręce i zagłosowało na projekty, które powstaną ze środków Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierają spośród 799 zadań – 600 osiedlowych i 139 ponadosiedlowych. Miasto przeznaczyło na realizację zwycięskich inwestycji niemal 30 milionów złotych. Każdy łodzianin, niezależnie od wieku, może zagłosować na pięć projektów osiedlowych z maksymalnie dwóch osiedli i pięć projektów z puli ponadosiedlowej.

Od wtorku, 17 października, można głosować tylko przez internet. Formularz znajduje się na stronie lodz.pl/bo. Mieszkańcy, którzy nie mają komputera lub internetu w domu, mogą skorzystać ze sprzętu dostępnego w siedzibie Fabryki Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10 lub w jednej z miejskich bibliotek.

ZOBACZ TAKŻE