Cenne punkty w Ciechanowie. Piłkarze ręczni Anilany Łódź lepsi od Juranda

Wygraną 30:27 zakończył się wyjazd ekipy Grot Blachy Pruszyński Anilana do Ciechanowa. W meczu siedemnastej kolejki Ligi Centralnej Mężczyzn szczypiorniści z Łodzi okazali się lepsi od wyżej notowanego Juranda.

Przed bezpośrednią konfrontacją przyjezdni mieli na koncie trzynaście punktów i do rywala z Mazowsza tracili dziesięć oczek. Na boisku okazali się jednak lepszą ekipą i zasłużenie zgarnęli pełną pulę. Do przerwy zespół prowadzony przez Adama Jędraszczyka prowadził 13:11, ale po zmianie stron gospodarze odrobili stratę. W 41. minucie doprowadzili do wyrównania (19:19), a później gra toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Przełom nastąpił przy wyniku 25:25. Na dwa gole łodzian miejscowi odpowiedzieli jednym trafieniem, po którym goście zdobyli cztery bramki z rzędu i w ostatniej minucie prowadzili już 30:26. W tej sytuacji jeden gol rzucony jeszcze przez Juranda nie miał już żadnego znaczenia,

CKS Jurand Ciechanów - Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 27:30 (11:13). Bramki dla Anilany: Aleksander Pinda 8, Damian Wawrzyniak 5, Igor Hewlak 4, Bartosz Pawlak 3, Kamil Katusza 2, Szymon Krajewski 2, Konrad Czech 2, Marcel Kamiński 2, Dawid Jakubiec 2.