Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki ceramicznej, którą można oglądać na ścianie bocznej budynku przy ul. Struga 17 w Łodzi. Realizacja ma ponad 100 mkw. i powstawała przez ponad cztery tygodnie.

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa
Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.!
7 zdjęć
Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa
Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa
Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa
Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa
Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Autorem projektu mozaiki jest twórca z Wrocławia, Wojciech Kołacz (Otecki) – jeden z najciekawszych street artystów w Polsce. Większość kafli ceramicznych została przygotowana i wypalona specjalnie pod tę realizację, a ich autorem jest specjalista w tej dziedzinie – Łukasz Karkoszka z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Zrealizowanie w przestrzeni miejskiej Łodzi klasycznej mozaiki ceramicznej mieliśmy już w planach od dłuższego czasu. Technika niezwykle szlachetna, w Polsce popularna głównie w latach 70 i 80, dziś lekko zapomniana, ale zdecydowanie warta ponownego zaprezentowania. Znalezienie i zdobycie zgód na odpowiednią ścianę, która spełniałaby niezbędne założenia przy tego typu realizacji, nie było łatwym zadaniem i zajęło kilka miesięcy. Do przedsięwzięcia udało się zaprosić Oteckiego, którego subtelna, graficzna forma twórczości znakomicie koreluje z immanentnymi cechami plastycznymi jakie daje ta technika. Ponadto, zależało nam również na tym, aby praca ta była unikatowa ze względu na wykorzystany materiał ceramiczny. Dlatego do współpracy został zaproszony Łukasz Karkoszka, który większość kafli stworzył samodzielnie, specjalnie dla tej realizacji. Mamy więc wyjątkowej jakości symbiotyczne połączenie dwóch artystów – Oteckiego w warstwie projektowej oraz Łukasza Karkoszkę w obszarze technologicznym, których efekty pracy widzimy na ścianie przy Struga 17 – mówi Michał Bieżyński, kurator projektu z ramienia Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

ZOBACZ TAKŻE