Chcesz wymienić stary piec? Zgłoś się po unijne dofinansowanie do Fabryki Aktywności Miejskiej

Dzięki unijnej pomocy Łódź przygotowuje inwestycje pozwalające zlikwidować „kopciuchy” w kolejnych 100 historycznych kamienicach.

fot. UMŁ
Chcesz wymienić stary piec? Zgłoś się po unijne dofinansowanie do Fabryki Aktywności Miejskiej

Dla mieszkańców starych, często przedwojennych budynków słabe ocieplenie i przestarzałe instalacje termiczne stanowią uciążliwy problem. Rozwiązaniem są technologie, które pozwalają dłużej utrzymać ciepło wewnątrz budynków podczas jesieni i zimy.

Zgłoś się do Fabryki Aktywności Miejskiej

Łódź, z unijnym wsparciem, realizuje program, w ramach którego można zmodernizować w swoich nieruchomościach źródła ogrzewania. Zainteresowani wzięciem udziału w tym przedsięwzięciu mogą poznać szczegóły podczas spotkania w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10. Rozpocznie się ono o godz. 18:00 we wtorek, 7 września.

Budynki, które trafią do programu, zostaną poddane ocenie technicznej i ekonomicznej. Ważnym głosem będą opinie, potrzeby i oczekiwania samych mieszkańców.

Na kolejnym etapie prac doradca techniczny przeprowadzi audyty energetyczne i wskaże konkretne kroki, które doprowadzą do zmniejszenia strat ciepła. Finalnie powstanie strategia sfinansowania modernizacji 100 budynków.

ZOBACZ TAKŻE