Ciężki sprzęt już w pasażu Schillera. Trwa jego gruntowna przebudowa [ZDJĘCIA]

Od tygodnia trwa kompleksowa modernizacja pasażu Schillera. Wykonawca przygotował już i zabezpieczył plac budowy.

fot. ŁÓDŹ.PL
Rozpoczął się remont pasażu Schillera
4 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Obecnie trwają intensywne prace rozbiórkowe oraz roboty przygotowujące do prac ziemnych. Trawniki oraz istniejąca zieleń została zabezpieczona. Kuliste fontanny już zdemontowano - w ich miejscu ma pojawić się nowa fontanna posadzkowa.

Jaki będzie nowy pasaż Schillera?

Już w 2023 r. na łodzian i turystów będzie czekać w tym miejscu strefa odpoczynku. Pasaż Schillera po przebudowie będzie miał charakter rekreacyjno – usługowy. Pojawi się tu bezpieczny plac zabaw, a do historycznego parku Sienkiewicza prowadzić będzie klimatyczna aleja drzew.

Przestrzeń będzie pełna zieleni - posadzonych zostanie ponad 50 drzew, a także ozdobne krzewy i kwiaty. Powstaną też nowe zieleńce, w których w zależności od pory roku będzie można podziwiać różne gatunki kwitnących kwiatów. Wśród nowych nasadzeń pojawią się cebulice syberyjskie, śnieżyczki przebiśniegi, zawilce mieszańcowe, ciemierniki orientalne, barwinki pospolite, jeżówki purpurowe i rozplenice japońskie.

Inwestycja, jak wszystkie w programie rewitalizacji, zostanie włączona do systemu monitoringu miejskiego. Nad bezpieczeństwem będą czuwały kamery nadzorowane przez strażników miejskic


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE