Co robić w weekend w Łodzi. Zobacz przewodnik po najciekawszych wydarzeniach

Koncert Kasi Łaskiej w Monopolis, warsztaty kulinarne w Manufakturze, spacer nordic walking i szybkie randki! Sprawdź dokąd warto się wybrać w weekend (21-23 stycznia).

Świętuj Dzień Babci i Dziadka w Manufakturze

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Manufaktura przygotowała imprezę dla trzech pokoleń. W sobotę i niedzielę (22 i 23 stycznia) wnuczęta, rodzice i dziadkowie będą mogli wziąć udział we wspólnych atrakcjach i razem spędzić wyjątkowy czas!

W trosce o zdrowie

W sobotę dziadkowie będą mieli chwilę, by zadbać o swoje zdrowie. W rotundzie galerii handlowej do dyspozycji seniorów będą stanowiska z konsultacjami medycznymi, fizjoterapią i profesjonalnym masażem dłoni. Seniorzy będą mogli też skorzystać z porad prawnych i wraz ze specjalistami wyjaśnić wszystkie wątpliwości. 

Własnoręcznie robione bukiety

W tym czasie wnuczęta nie będą się nudzić! Wraz z animatorami stworzą prace plastyczne, laurki dla dziadków, artystyczne prezenty i własnoręcznie robione bukiety. Warsztaty dla dzieci będą trwać w godz. 12:00–20:00.

Zadbaj o umysł

Opieka nad seniorami często wiąże się z niepewnością co do ich stanu zdrowia – część z nas nie wie, jak reagować na zmiany zachowania swoich rodziców – dobrą okazją do skonsultowania ewentualnych obaw będzie spotkanie z przedstawicielami i opiekunami Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Drażliwość, niemożność dobrania słów, zmiany nastroju czy problemy z pamięcią, choć często związane po prostu z wiekiem dziadków, mogą okazać się pierwszymi objawami choroby. 

Na spotkaniu z Towarzystwem zaangażowane dzieci i wnuki dowiedzą się m.in., jak rozpoznać pierwsze objawy choroby, co powinno zaniepokoić dzieci i wnuki, gdzie zwrócić się po pomoc i jak najlepiej pomóc dziadkom.

Jadalne prezenty

Z kolei niedziela upłynie pod znakiem kulinarnej zabawy! Maluchy chcące zrobić oryginalny prezent dla dziadków mogą wziąć udział w warsztatach w strefie Qulinarium i zrobić jadalne prezenty dla dziadków – z pomocą animatorów stworzą kwietne dekoracje na babeczkach i ciastkach, a także narzędzia budowlane z… lukru! 

Warsztaty odbędą się w dwóch turach – o godz. 12:00 i 14:00. Udział: 40 zł, obowiązują zapisy na warsztaty: 698 213 862. 

Kasia Łaska w Monopolis

Katarzyna Łaska to znana dzieciom i rodzicom w całej Polsce wokalistka i aktorka. Jej najpopularniejszym utworem jest z pewnością jest polskie wykonanie piosenki „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu”. W niedzielę (23 stycznia) artystka zaśpiewa na scenie Monopolis.

Obok Katarzyny Łaskiej na scenie zobaczymy także Łukasza Talika, znanego przede wszystkim z ról Raoula w musicalu „Upiór w Operze” wystawianego na deskach Teatru Muzycznego Roma oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Na scenie Monopolis artyści zaśpiewają między innymi ukochane przez dzieci utwory z bajek, takie jak „Mam tę moc”, „Chcę uwierzyć snom” czy „Ultrajasna gwiazda!”. Koncert rozpocznie się 23 stycznia o godzinie 16:00. Bilety: 45 zł.

Dzień Babci i Dziadka w stylu retro

Biblioteka Wolność (pl. Wolności 4) w sobotę (22 stycznia) zaprasza dzieci wraz z dziadkami i babciami na świętowanie ich dnia. 

Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece Wolność w stylu retro to powrót do przeszłości. Uczestnicy spotkania w międzypokoleniowych zespołach przyjrzą się formom spędzania wolnego czasu czy szkole sprzed lat. Dzieci będą bacznie obserwować dziadków, a dziadkowie – wnuki, więc do pełni sukcesu potrzebujemy zaangażowania obu stron!

Dla wszystkich babć i dziadków odwiedzających Bibliotekę Wolność w tym dniu – kawa w promocyjnej cenie 5 zł. Sobotnie wydarzenie potrwa w godz. 12:00–17:00. Wstęp wolny.

Szybkie randki 

Na piątek (21 stycznia) zaplanowano Łódzki Speed Dating dla Osób z Wyższym Wykształceniem. 

Wydarzenie skierowane jest do osób w wieku od 25 do 36 lat. – W końcu pojawiła się możliwość realizacji speed datingu na żywo! – zachęcają organizatorzy. – Nasze najbliższe spotkanie odbędzie się w miejscu megaklimatycznym, jakim jest klub Kij. 

Szybkie randki odbędą się w piątek (21 stycznia) w godz. 18:00–19:30 w klubie Kij przy ul. Jaracza 45. Koszt udziału: 40 zł.

Sobotni nordic walking w Łagiewnikach

W sobotę (22 stycznia) Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspólny, zimowy spacer nordic walking po Lesie Łagiewnickim. Zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Skrzydlatej (przy przystanku ŁKA Łódź-Warszawska). Na 9-kilometrową trasę piechurzy będą wyruszać grupami w godz. 9:00-11:00. Udział bezpłatny.

ZOBACZ TAKŻE