Największa w Europie wystawa pająków egzotycznych w Manufakturze

W piątek (7 stycznia) otworzy się największa w Europie wystawa pająków egzotycznych. Kilkadziesiąt pajęczaków, w tym ptaszniki, tarantule, czarne wdowy i pustynne skorpiony zamieszkają w terrariach w Manufakturze!

mat. prasowe
Wystawa pająków w Manufakturze
8 zdjęć
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
mat. prasowe
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Wystawa, zlokalizowana na rynku Manufaktury, w lokalu od strony ul. Zachodniej (pomiędzy charakterystycznymi literkami Manufaktury a pizzerią 105-ką) jest otwarta codziennie, także w niedziele niehandlowe, w godz. 10:00-20:00.

W terrariach znajdziemy m.in. jeden z najbardziej jadowitych gatunków pająków świata Latrodectus hasselti – czarną wdowę, czy giganta wśród pajęczaków, Theraphosa stirmi. Nie zabraknie również ptaszników, pająków właściwych, wijów i skorpionów. Przeszła cię gęsia skórka? Bez obaw, opiekunowie wystawy udowodnią, że pająki nie są takie straszne, jak je malują!

Ekspozycja nie tylko wprowadzi w fascynujący świat pająków, ale także pomoże przełamać lęki. Doświadczeni opiekunowie wystawy o każdej pełnej godzinie poprowadzą prezentację wybranych osobników, a śmiałkowie będą mogli potrzymać niegroźne pająki na ręce! W ciągu dnia odbywają się też pokazy karmienia zwierząt na żywo. 

Wystawę uzupełniają plansze 3D, tablice, opisy, wylinki oraz kolekcje numizmatyczne i filatelistyczne.

Bilety na wystawę pająków w Manufakturze

  • normalny – 25 zł
  • ulgowy – 20 zł
  • rodzinny (2+2) – 75 zł *dzieci do 4 roku życia – wejście bezpłatne

ZOBACZ TAKŻE