Kreatywne półkolonie w EC1 - o kosmosie i ekologii. Ruszyły zapisy!

Czy człowiek może mieszkać w kosmosie? Dlaczego alchemicy szukali kamienia filozoficznego? Jakie jest ekologiczne znaczenie zapylaczy? Czy zabawa w świecie żywiołów rzeczywiście jest żywiołowa? Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza na najbardziej kreatywne półkolonie w mieście.

fot. ŁÓDŹ.PL
Półkolonie w EC1 to okazja do nauki poprzez zabawę
5 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Dla edukatorek i edukatorów z Centrum Nauki i Techniki EC1 poważne naukowe pytania są okazją do inspirowania i dobrej zabawy. Właśnie dlatego podczas zimowych półkolonii 2022 zachęcają do wybrania się w podróż po niezwykłych ścieżkach nauki.

Dwa turnusy tematyczne - kosmos i ekologia

Zajęcia podczas pierwszego turnusu zostaną uporządkowane dookoła tematów zagadnień kosmicznych i astronomicznych, natomiast program drugiego turnusu to zaproszenie do świata biologii oraz ekologii.

14–18.02.2022: Poznamy tajemnice przestrzeni kosmicznej, stworzymy kosmiczne kombinezony z codziennych przedmiotów, poznamy planety Układu Słonecznego i poszukamy odpowiedzi na pytanie czy człowiek może mieszkać w kosmosie.

21-25.02.2022: Poznamy podstawy obserwacji biologicznych, zespołowo zmierzymy się wyzwaniem ograniczania ilości odpadów, a także poznamy techniki pracy pszczelarza.

Wszystkie uczestniczki i wszyscy uczestnicy, niezależnie od wybranego turnusu, odwiedzą Planetarium EC1 oraz Ulicę Żywiołów. Oba turnusy będą również wypełnione grami integracyjnymi, łamigłówkami oraz zajęciami plastycznymi.

Program turnusów półkolonii w EC1

Podczas każdego z dwóch turnusów na naszych uczestników czekają:

 • Gry i warsztaty integracyjne,
 • Zwiedzanie wystaw Centrum Nauki i Techniki EC1,
 • Zajęcia laboratoryjne,
 • Ulica Żywiołów – nowa strefa CNiT przeznaczona dla najmłodszych,
 • Seanse w Planetarium EC1 oraz Kinie Sferycznym,
 • Gra terenowa oraz quiz na zakończenie turnusu.

Turnus I (14-18.02) o tematyce kosmicznej to dodatkowo:

 • Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „Czy człowiek może żyć w kosmosie”
 • Wykonanie kosmicznych kombinezonów z przedmiotów codziennych,
 • Warsztaty, w czasie których poznamy nasz Układ Słoneczny oraz sprawdzimy jak zmierzyć odległość do gwiazd,
 • Wizyta w pracowni alchemika oraz poznanie świata pierwiastków chemicznych,
 • Zajęcia tematyczne na ekspozycji CNiT EC1 dotyczące dźwięku oraz (nie)widzialnego światła.

Podczas turnusu II (21-25.02) dotyczącego ekologii zaproponujemy również:

 • Warsztaty less-waste, w czasie których dowiemy się jak produkować mniej odpadów,
 • Warsztaty pozwalające poznać podstawy obserwacji biologicznych oraz mikroskopowania,
 • Zajęcia Eko Dom, czyli krótki kurs oszczędzania energii elektrycznej w domu,
 • Zajęcia tematyczne na Wystawie Pyłków dotyczące znaczenia roślin oraz owadów zapylających w środowisku oraz gospodarce,
 • Spotkanie z prawdziwymi pszczelarzami oraz praktyczne warsztaty dotyczące pracy pszczelarza.

Szczegóły organizacyjne półkolonii w EC1

Wiek uczestniczek i uczestników: 7-12 lat

W jakich godzinach: 8:00-16:30 (poniedziałek - piątek)

Koszt: 600 zł za tydzień (cena obejmuje opiekę wykwalifikowanych instruktorów, ubezpieczenie NNW, wszystkie potrzebne materiały, bilety wstępu do instytucji, ujęte w programie seanse w Kinie Sferycznym, posiłki oraz napoje w trakcie trwania turnusu.)

Posiłki: w ciągu dnia zapewniamy trzy posiłki: 9:30 – Śniadanie, 13:00 - Dwudaniowy obiad, 15:30 – Podwieczorek. Przy każdym posiłku dostępna jest woda lub inne napoje.

Dojazd i parkowanie

Wjazd dla rodziców zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Tuwima oraz Dowborczyków – na terenie kompleksu EC1 udostępniamy niewielki parking umożliwiający chwilowe pozostawienie samochodu (na czas odprowadzenia podopiecznych na miejsce zbiórki). Do Państwa dyspozycji jest również parking przy ul. Dowborczyków 7, który jest czynny w standardowych godzinach pracy Centrum Nauki i Techniki EC1. Na terenie EC1 znajdują się stojaki rowerowe.

Do Centrum Nauki i Techniki można również dojechać komunikacją miejską – przystanki zlokalizowane są przy ul. Tuwima, ul. Kilińskiego oraz wokół Dworca Łódź Kaliska. Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej - ec1lodz.pl/zaplanuj-wizyte

Masz pytania? Zadzwoń!

Na pytania organizatorzy czekają pod numerem telefonu +48 42 600 61 00 oraz adresem <link informacja@ec1lodz.pl>informacja@ec1lodz.pl</link> Otwarcie rezerwacji na półkolonie zimowe 2022 nastąpiło w dniu 17.01.2022.

Półkolonie w EC1 zostały zgłoszone do Kuratorium Oświaty. Ze względu na dynamiczną sytuację epidemiologiczną, sytuacja może ulec zmianie. O wszystkich modyfikacjach organizatorzy będą informować na bieżąco.

ZOBACZ TAKŻE