Coraz droższe bilety na pociąg. Polregio i ŁKA podniosły ceny. O ile? Jak oszczędzić?

Nie mamy dobrych informacji dla łodzian korzystających z pociągów. Kolejna firma - przewoźnik kolejowy - podnosi ceny biletów.

fot. ŁÓDŹ.PL
Chociaż pasażerów przybywa, ceny biletów na pociąg rosną

Więcej zapłacimy za przejazd pociągami spółki Polregio, czyli dawnych Przewozów Regionalnych. To popularne wśród łodzian połączenia, między innymi do Poznania, Warszawy, Tomaszowa, Piotrkowa, czy Skierniewic. 

Od początku sierpnia ceny za bilet wzrosły o średnio 15 proc. Przykładowo za przejazd z Łodzi do Piotrkowa zapłacimy już prawie 20 zł. Jest jednak na to sposób. Taniej bilety można kupić w sieci. Płacąc za przejazd tą trasą na stronie internetowej spółki, zapłacimy już tylko 15 zł. Przewoźnik wzrost cen tłumaczy oczywiście coraz większymi kosztami m.in. energii, czy remontów.

ŁKA - pasażerów więcej, a ceny rosną

Niestety to nie jedyna podwyżka w ostatnim czasie. Od początku lipca zdrożały też bilety za przejazdy Łódzką Koleją Aglomeracyjną należącą do Marszałka. Są teraz droższe o około 10 - 15 proc. I to mimo coraz większej liczby pasażerów. Regionalny przewoźnik sam się chwali, że zainteresowanie podróżami pociągiem jest ogromne. 

Spółka przewiduje, że w tym roku przewiezie w sumie 3,5 miliona pasażerów. Na trasach w granicach miasta ŁKA odnotowała wzrost liczby pasażerów aż o ponad 60%. Nic w tym dziwnego. Należy pamiętać, że w granicach administracyjnych Łodzi pociągami ŁKA można jeździć, kasując zwykły bilet MPK. Do takich przejazdów uprawnia też na przykład migawka.

ZOBACZ TAKŻE