Coraz więcej turystów w Łodzi. Największym hitem - Orientarium [STATYSTYKI]

Ruch turystyczny w Łodzi znów jest w rozkwicie. Miasto zawdzięcza to po części wyróżnieniu w rankingu Best of the World 2022 magazynu „National Geographic” jako jednego z 25 miejsc na świecie wartych odwiedzenia, ale też Orientarium w Łodzi, które od otwarcia stało się turystycznym hitem.

Orientarium w Łodzi - fot. ŁÓDŹ.PL
Orientarium odwiedzają tłumy turystów , fot. ŁÓDŹ.PL
4 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Orientarium w Łodzi odwiedziło już 320 tys. osób, z czego połowę stanowią ludzie spoza aglomeracji łódzkiej. W dni powszednie azjatycki pawilon odwiedza ok. 3–4 tys. osób dziennie, natomiast w soboty i niedziele jest to ok. 8 tys. gości. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się pokazowa kąpiel słoni indyjskich, ale ludzi przyciągają też karmienia rekinów, orangutanów sumatrzańskich czy niedźwiedzi malajskich. Na zwiedzających czeka sporo atrakcji wewnątrz obiektu, m.in. interaktywne zabawki czy fotobudki.

Wzmożony ruch turystyczny ma swoje odzwierciedlenie także w statystykach Łódzkiej Informacji Turystycznej (ul. Piotrkowska 28). Maj był rekordowym miesiącem pod względem liczby odwiedzających to miejsce w całej historii działalności ŁOT – 8202 osoby z Polski oraz 597 osób z zagranicy (przy czym ruch zagraniczny dopiero odżywa). Dla porównania – w 2021 r. w tym samym miesiącu Informację odwiedziło dwa razy mniej turystów (4100). Od otwarcia Orientarium do końca czerwca przy ul. Piotrkowskiej 28 pojawiło się ponad 17,5 tys. turystów – ponad 90% z Polski, a także osoby z Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Francji. Dane Informacji wskazują, iż całkowita liczba turystów w Łodzi (również tych, którzy nie pojawiają się w punkcie) stale rośnie.

– Obłożenie łódzkich hoteli wynosiło w maju 71,7%, co stanowi bardzo dobry wynik. Warto wspomnieć, iż w maju 2021 r. ten wskaźnik wynosił jedynie 25%. Sezon wiosenny w turystyce biznesowej był bardzo owocny – zapewnia Dominik Chrapek, dyrektor generalny hotelu DoubleTree by Hilton Łódź, członek Rady Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

ZOBACZ TAKŻE