COVID-19 wśród kierowców MPK Łódź. Poczekamy dłużej na tramwaje i autobusy

Kilkudziesięciu kierowców i motorniczych MPK Łódź na zwolnieniach lekarskich. Powód? Nawrót zachorowań na COVID-19 i jesienną grypę. To już pewne, na niektóre tramwaje i autobusy poczekamy dłużej.

fot. ŁÓDŹ.PL
Epidemia COVID-19 wśród kierowców MPK Łódź. Poczekamy dłużej na tramwaje i autobusy

MPK Łódź poinformowało Zarząd Dróg i Transportu, że ze względu na kilkadziesiąt zwolnień lekarskich swoich pracowników konieczne będzie wdrożenie ograniczeń w kursowaniu autobusów i tramwajów.

– Nie mamy wyjścia – mówi prezes MPK Łódź, Zbigniew Papierski. – Kierowcy chorują. Zgodnie z prawem ci, którzy są zdrowi też nie mogą jeździć non stop, ponieważ nie jest to zgodne z przepisami, nie mówiąc o tym, że ich zmęczenie zagrażałoby zdrowiu pasażerów. Jeśli do tego dodamy fakt, że mamy 100 wakatów na stanowiska kierowców i motorniczych – sytuacja nie wygląda dobrze.

Według MPK Łódź na swoje standardowe linie wyjeżdża 326 autobusów, teraz ta liczba zostanie zmniejszona do 290. W przypadku tramwajów nastąpi zmniejszenie taboru ze 175 pojazdów do 163 w dni powszednie.

– Uwzględniając sytuację kadrową MPK Łódź powyższe zmiany spowodują utratę części kursów, a niektóre połączenia nie będą realizowane w ogóle – mówi dyrektor Maciej Sobieraj z Zarządu Dróg i Transportu. – To spowoduje zmniejszenie częstotliwości na liniach autobusowych z 15 min na 20 min w dni robocze lub z 20 do 30 min w weekendy. Szczególnie dotkliwe będzie to w godzinach szczytu – dodaje Sobieraj.

ZOBACZ TAKŻE