Śmigłego-Rydza znów w remoncie. Od Przybyszewskiego do Dąbrowskiego [WIZUALIZACJE]

Kolejny odcinek al. Śmigłego-Rydza do remontu. Pierwsze prace rozpoczną się już niebawem, nie obędzie się bez zmian w organizacji ruchu i kursowaniu MPK Łódź. Od kiedy?

wiz. mat. ZiM
Śmigłego-Rydza znów w remoncie. Od Przybyszewskiego do Dąbrowskiego [WIZUALIZACJE]
3 zdjęcia
wiz. mat. ZiM
wiz. mat. ZiM
wiz. mat. ZiM
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

We wrześniu miasto podpisało umowę na przebudowę dalszego, kilometrowego odcinka al. Śmigłego-Rydza, od ul. Przybyszewskiego do ul. Dąbrowskiego. Pierwsze prace już od 10 października.

– Startuje kolejna ważna inwestycja. W ciągu kilku najbliższych tygodni drogowców zobaczymy przy pracach rozbiórkowych i demontażu torowiska. Wykonawca planuje, że jeszcze w tym roku rozpocznie prace ziemne m.in. przy wodociągu – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu inwestycji Miejskich.

Wykonawcą inwestycji jest lokalne konsorcjum Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK Łódź, a wartość projektu to  85,632 mln zł brutto. Zakres inwestycji obejmuje modernizację torowiska, które po przebudowie będzie zielone.  Zostanie odnowiony istniejący już układ komunikacji pieszej (chodniki, ścieżki i ciągi pieszo-rowerowe). Nie zabraknie nowej zieleni i uporządkowanych trawników. Przewidziano wymianę nawierzchni bitumicznej z miejscowymi naprawami podbudowy. Zostaną odnowione również podstacje Wacława i Zapolskiej. Finał inwestycji został zaplanowany na IV kw. 2023 r.

Zmiany MPK Łódź na Śmigłego-Rydza

W dniach 10-14 października przez montaż rozjazdu nakładkowego na al. Śmigłego-Rydza (na wysokości kościoła Św. Anny) zmianią się standardowe trasy MPK Łódź.

W tym okresie trasa tramwaju 3A będzie następująca:

RONDO POWSTAŃCÓW 1863 r. – (...), Przybyszewskiego, Śmigłego Rydza, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA

Linia 7 pojedzie trasą:

CHOJNY KURCZAKI – (...), Piotrkowska Centrum, Mickiewicza, Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska – KAROLEW

Linie 4 i 14 zostaną zawieszone.

Autobusy nie pojadą pasem tramwajowo-autobusowym po al. Śmigłego Rydza, od ul. Milionowej do ul. Przybyszewskiego. Pojazdy linii Z13 będą się zatrzymywać za skrzyżowaniem w kierunku południowym, pozostałe linie nie będą zatrzymywać się na wspólnym przystanku.


Projekt pn. "Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-0047/16-00 zawartej w dniu 15 grudnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE