Cyfrowa Kronika Łodzi. Ponad 2 tysiące archiwalnych zdjęć dostępnych dla wszystkich [SZCZEGÓŁY]

Ponad 2000 archiwalnych fotografii miasta, opracowanych i zdigitalizowanych w ramach dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Cyfrowa – to ostatni projekt Centrum Fotografii Krajoznawczej im. Waldemara Dońca w Łodzi.

FOTOGRAFIE POCHODZĄ Z PROJEKTU CYFROWA KRONIKA ŁODZI – DOFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

We współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Łodzi, Archiwum Archidiecezjalnego w Łodzi i Stefanem Sztromajerem – łódzkim fotografem, który przez ponad 70 lat dokumentował ważne wydarzenia w historii miasta i zmiany zachodzące w jego przestrzeni, Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK podjęło się ambitnego zadania polegającego na opracowaniu, zdigitalizowaniu i upowszechnieniu archiwalnych fotografii Łodzi.

– Przy dodatkowym wsparciu Archiwum Państwowego w Łodzi, które dzieliło się swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie digitalizacji i opracowywania materiałów archiwalnych, oraz znajomości łódzkiej historii i zakamarków miasta Ryszarda Bonisławskiego, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, udało nam się zrealizować wyjątkowy projekt – mówi Sylwia Nowak z Centrum Fotografii Krajoznawczej. – W imieniu CFK PTTK zapraszamy Państwa na fascynującą podróż w czasie do Łodzi, którą być może pamiętacie z dawnych lat albo odkryjecie ją na nowo.

Stare fotografie Łodzi są dostępne dla wszystkich. Na ponad 2000 zdjęć możemy znaleźć ilustracje miejskiej przestrzeni i architektury, nieistniejących już budynków, dawnych sklepów, pomników, łódzkich podwórek – zwykłe i niezwykłe, codzienne życie miasta.

Pełen zbiór dostępny jest na stronie: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl.

ZOBACZ TAKŻE