CZAS-y w Łodzi otwarte po przerwie. Zapisz się na zajęcia dla aktywnych seniorów!

Miejskie Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora wracają do pracy po świąteczno-noworocznej przerwie. Regularne zajęcia planowane są od lutego, a zapisy na nie rozpoczynają się już 20 stycznia, jednak kluby brydżowe, pasjonaci tenisa stołowego czy układania puzzli już się spotykają!

Nordic walking dla seniorów
Miłośnicy nordic walking mogą wziąć udział w zajęciach w Arturówku

Nordic walking dla seniorów

Przez cały styczeń środy i piątki w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora na Bałutach są dniami miłośników nordic walking po Arturówku. Warto skontaktować się z koordynatorami CZAS-u i ruszyć spod poradni Miejskiego Centrum Medycznego Bałuty przy ul. Nastrojowej w stronę Łagiewnik. Spacer z kijkami to samo zdrowie.

Aktywności pod dachem

Kto nie ma ochoty na aktywność na świeżym powietrzu, może wybrać się do centrum seniora przy ul. Libelta 16. Tam praktycznie każdego dnia można umówić się kolegą lub koleżanką, by skorzystać z wolnego stołu do tenisa stołowego albo zagrać w brydża. Kawa w kuchni i pogaduchy z innymi seniorami są gratis. Seniorki, które szyją małpki-maskotki dla chorych dzieci z łódzkich szpitali, również wróciły do pracy.

Na „starszą młodzież” czeka też CZAS przy ul. Rzgowskiej 170. Tam jednak na tenisa stołowego jest tyle chętnych, że wprowadzono zapisy na godziny! Czekając na wolny stół do ping-ponga, można przysiąść się do tych, którzy z tęsknoty za wakacjami układają puzzle z krajobrazami Malty. Seniorki z Górnej robią też na drutach rękawiczki i skarpetki dla najbardziej potrzebujących (w ramach współpracy z Fundacją W Człowieku Widzieć Brata) oraz maskotki dla chorych dzieci. 

Na szycie maskotek czy rozgrywkę w scrabble można wpaść też do CZAS-u przy ul. Cieszkowskiego 6 lub ul. Szpitalnej 6.

ZOBACZ TAKŻE