Dni otwarte na uczelniach w Łodzi. Maturzysto! Zdecyduj, jakie studia wybrać!

Ostatnie dni marca i początek kwietnia to szansa dla maturzystów na poznanie łódzkich uczelni. Zapisy na zajęcia wciąż trwają.

fot. ENVATO ELEMENTS
Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny organizują dni otwarte dla maturzystów

Dni otwarte na Politechnice Łódzkiej

Politechnika Łódzka zaprasza w dniach 29–30 marca. We wtorek spotkanie będzie miało formę zdalną, a w środę stacjonarną. 

Wirtualne dni otwarte rozpoczną się o godzinie 9:00 transmisją na żywo na YouTube na kanale PŁ. Następnie spotkanie przeniesie się na tematyczne zajęcia na oficjalnej stronie e-learningowej uczelni. 

Stworzono kilkanaście grup kierunkowych. Oprócz tego kanał ogólny, na którym będą przedstawiane zasady przyjmowania na studia, potrzebne dokumenty itd. Dodatkową atrakcją są wykłady o ciekawej tematyce, np. „W jaki sposób robot może bezpiecznie współpracować z człowiekiem?” – prowadzone przez dr inż. Pawła Żaka z Wydziału Mechanicznego oraz zajęcia pokazowe, m.in. „Pokazy doświadczeń chemicznych” prowadzone przez Prezesa Koła Naukowego Jakuba Skubalskiego z Wydziału Chemicznego. 

30 marca podczas dnia otwartego prowadzonego w formie stacjonarnej będzie można odwiedzić wybrane wydziały należące do PŁ. W każdym z nich druga część wykładów i zajęć praktycznych z pracownikami uczelni oraz prezentacje ofert kierunkowych. 

Dni otwarte na Uniwersytecie Łódzkim

W dniach 28 marca–1 kwietnia Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego poprowadzi zajęcia w ramach dni otwartych. W programie między innymi spotkania online z wykładowcami każdego z kierunków. Każdy z dni jest przeznaczony na konkretną grupę kierunków. 

Zainteresowani studiowaniem będą mogli zadać nurtujące ich pytania oraz poznać programy studiów z zakresu filologii, dziennikarstwa czy filmoznawstwa. 

Dni otwarte na Uniwersytecie Medycznym

Uniwersytet Medyczny od 21 marca prowadzi zajęcia dla kandydatów na studia w formie hybrydowej. Przed nami jeszcze zajęcia z „Chirurgicznego szycia ran”, „Wprowadzenie do osłuchiwania” czy spotkanie z Działem Rekrutacji i Kształcenia. Dni otwarte na uczelni medycznej potrwają do 12 kwietnia. 

ZOBACZ TAKŻE