Dobry czas koszykarek z Łodzi. Wyjazdowe zwycięstwa ŁKS KK i Widzewa

W końcówce bieżącego roku pierwszoligowe koszykarki ŁKS KK i Widzewa zwyżkę formy przełożyły na kolejne zwycięstwa, po których mogą realnie myśleć o zakończeniu zasadniczej fazy sezonu na pozycjach dających prawo gry w play-off.

Po dziesięciu kolejkach ŁKS KK z czterema wygranymi na koncie jest na dziewiątym miejscu w grupie A. Widzew triumfował do tej pory pięć razy i w tabeli grupy B jest na pozycji piątej.

Ostatnie sukcesy obie ekipy odniosły w meczach wyjazdowych. Bohaterką starcia w Lublinie została Anita Plucińska, która w ostatniej minucie zapewniła ŁKS KK wygraną z AZS UMCS II Lublin. Na niespełna półtorej minuty przed końcem gospodynie prowadziły 77:71. Najskuteczniejsza koszykarka spotkania Magdalena Szkop zmniejszyła przewagę rywalek do trzech oczek, a później sprawy w swoje ręce wzięła Plucińska. Najpierw rzutem „za trzy” doprowadziła do remisu, a niespełna sześć sekund przed ostatnią syreną zapewniła łodziankom wygraną 79:77.

Znacznie mniej emocji było w Jeleniej Górze, gdzie Widzew pewnie pokonał zamykającą tabelę ekipę Isands Wichoś. Co prawda pierwszą kwartę przyjezdne przegrały 18:22, ale w trzech pozostałych były już lepsze od rywalek i ostatecznie zwyciężyły 82:66.

W przedświątecznej 11. kolejce w piątek, 22 grudnia w hali MOSiR przy ulicy Małachowskiego rywalem Widzewa będzie AZS Politechnika Korona Kraków (godz. 17:00), a dzień później w Zatoce Sportu ŁKS KK zagra z AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk (godz. 13:00).

Bogdanka AZS UMCS II Lublin - ŁKS KK Łódź 77:79 (27:16, 22:17, 8:23, 20:23). Punkty dla ŁKS KK: Magdalena Szkop 33, Anita Plucińska 25, Aleksandra Dzięciołowska 5, Maja Strugarek 5, Angelika Kowalska 4, Weronika Puchacz 3, Marta Kawczyńska 2, Zofia Skoneczna 2, Wiktoria Mucha 0, Makhbuba Juniosova 0.

Isands Wichoś Jelenia Góra - Widzew Łódź 66:82 (22:18, 15:19, 14:23, 15:22). Punkty dla Widzewa: Anna Kudelska 18, Maria Grudzień 16, Natalia Gzinka 12, Oliwia Janicka 9, Maria Zajączkowska 9, Joanna Szeklicka 8, Jagoda Bandoch 6, Emilia Bołbot 4, Aleksandra Rok 0, Kinga Sierakowska 0, Zuzanna Gortat 0.