Drugi turniej o Puchar Prezydenta Łodzi. Piłka plażowa w grze!

Mówiąc o plaży, zazwyczaj mamy na myśli wypoczynek. Zupełnie inaczej jest ze sportowcami. Tu na pierwszym miejscu jest siatkówka plażowa, która w Łodzi ma długą tradycję.

siatkarze plażowi na boisku
Drugi turniej o Puchar Prezydenta Łodzi za nami
5 zdjęć
siatkarze plażowi na boisku
siatkarze plażowi na boisku
siatkarze plażowi na boisku
siatkarze plażowi na boisku
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Puchar Prezydenta Miasta Łodzi to jedna z najstarszych imprez w siatkówce plażowej. Wcześniej znana jako Puchar Piotrkowskiej – i rozgrywana na tej ulicy – zmieniła swoją nazwę i wystartowała po raz 26. Ma bogatą historię, którą pisali m.in. olimpijczycy Piotr Kantor, Bartosz Łosiak czy Katarzyna Kociołek. 

Druga runda

W weekend 3–4 czerwca na boiskach XLVII LO została rozegrana druga runda eliminacyjna tegorocznego turnieju. W pierwszej wzięło udział 30 par męskich i 24 pary damskie, w drugiej – 28 par męskich i 20 damskich. Rywalizacja była zacięta. Ostatecznie wśród pań zwyciężyły Nikola Miązek i Patrycja Wróbel, drugie miejsce zajęły Magdalena Woźniczka i Maria Mańko, a na najniższym stopniu podium stanęły Patrycja Stasio i Paulina Kabat. U panów wygrali Krystian Kaczmarski i Mateusz Skoneczny, srebro przypadło Adrianowi Scigockiemu i Maciejowi Karolczykowi, a brąz zdobyli Karol Kietliński i Adam Jabłoński.

ZOBACZ TAKŻE