Dwa gole nie wystarczyły. Rezerwy ŁKS Łódź bez punktów w meczu z GKS Jastrzębie

Po osiemnastu minutach gry piłkarze drugiej drużyny ŁKS przegrywali w Jastrzębiu z miejscowym GKS 0:2. O zwycięstwie gospodarzy przesądziła jednak akcja przeprowadzona w końcówce spotkania.

Piłkarska 2. liga. Fot. Marek Młynarczyk

Dwubramkową stratę łodzianie zniwelowali po trafieniach Aleksandra Ślęzaka. Kapitan zespołu w 21. minucie efektowną główką zdobył gola kontaktowego, a dziewięć minut po zmianie stron z rzutu karnego doprowadził do remisu. Dwa gole nie wystarczyły jednak do powiększenia dorobku punktowego. W 83. minucie rywale przeprowadzili akcję, która dała im trzeciego gola i zwycięstwo.

W siedemnastu meczach ŁKS II zgromadził 25 pkt. i z takim dorobkiem w tabeli 2. ligi zajmuje szóstą lokatę. Do piątej Olimpii Elbląg łodzianie tracą jeden punkt i mają taką samą przewagę nad siódmym w klasyfikacji Hutnikiem Kraków. Na trzeciej pozycji jest Pogoń Siedlce (30 pkt.), która w 18. kolejce zawita na Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi. Spotkanie zaplanowane na 19 listopada rozpocznie się o godzinie 18:15.

GKS Jastrzębie – ŁKS II Łódź 3:2 (2:1). Bramki: 1:0 Michał Bednarski (13, z karnego), 2:0 Sebastian Rogala (18), 2:1 Aleksander Ślęzak (21), 2:2 Aleksander Ślęzak (54, z karnego), 3:2 Kacper Zych (83).