Dwa nowe parki leśne w Łodzi. Wnioskowali o nie sami mieszkańcy [ZDJĘCIA]

Łodzianie mogą już korzystać z dwóch nowych parków leśnych - Zbójnickiego (na osiedlu Sikawa) oraz Trzy Wyspy (na Teofilowie). O utworzenie takich terenów wnioskowali sami mieszkańcy tych okolic.

park
Dwa nowe parki leśne powstały w Łodzi
6 zdjęć
park
park
park
park
park
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Park Zbójnicki to ponad dziesięciohektarowy obszar w rejonie ul. Zbójnickiej i Zaspowej. Nazwę wymyślili mieszkańcy osiedla. To spory, zróżnicowany przyrodniczo teren ze wzniesieniem, z którego można obserwować panoramę miasta.

Park Trzy Wyspy znajduje się na Teofilowie, w rejonie ulic Cieplarnianej i Kotarbińskiego. To teren o powierzchni jednego hektara. Nazwę również zaproponowali łodzianie z najbliższych okolic.

W obu parkach zostały wytyczone ścieżki, tereny uporządkowano i postawiono tablice informacyjne oraz kosze na odpady. Służby miejskie będą na bieżąco dbać o utrzymanie tamtejszej zieleni.

Tworzenie nowych parków leśnych to jeden z elementów poszerzania terenów zieleni w Łodzi i ich skutecznej ochrony. Do tej pory w Łodzi otworzono 16 takich miejsc o łącznej powierzchni prawie 150 hektarów.

ZOBACZ TAKŻE