Dwa nowe przedszkola w Łodzi. Sprawdź, gdzie powstaną [SZCZEGÓŁY]

Dwa nowe przedszkola powstaną w Łodzi. Jedno w Nowosolnej, drugie – na Olechowie. Miasto zbuduje je w technologii modułowej. Dzięki tym inwestycjom w Łodzi przybędzie kilkaset dodatkowych miejsc dla przedszkolaków.

Przedszkole
Dwa nowe przedszkola w Łodzi

Nowosolna to prężnie rozwijające się osiedle. Nowe domy i bloki wyrastają tam jak grzyby po deszczu, pojawiają się też kolejni mieszkańcy. Wśród nich są też rodzice najmłodszych dzieci. To właśnie z myślą o nich przy ul. Jugosłowiańskiej, niedaleko słynnego zabytkowego skrzyżowania, stanie nowe przedszkole dla 300 maluchów.

Funkcjonujący tam Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 potrzebuje więcej miejsca dla przedszkolaków i uczniów. W nowym, dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami budynku o powierzchni 2000 m2 będzie działać aż 12 oddziałów. Zostanie zbudowany w technologii modułowej. To będzie ekspresowa inwestycja. Wszystkie elementy konstrukcyjne powstaną… w fabryce. To właśnie tam połączone ze sobą zostaną ściany, stropy, podłogi i fragmenty instalacji. Później gotowe elementy w całości trafią na plac budowy, gdzie będą składane jak klocki. Zastosowanie tej technologii pozwala maksymalnie ograniczyć koszty inwestycji. Budowa obiektów modułowych jest dużo tańsza i trwa zdecydowanie krócej.

Zupełnie nowe przedszkole powstanie też na Olechowie, u zbiegu ulic Bauma i Welta. Osiedle szybko się rozbudowuje, a potrzeby jego mieszkańców rosną. Nowoczesna placówka będzie mogła przyjąć aż 300 dzieci. Budynek również zostanie „poskładany” z prefabrykowanych elementów. Obie inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE