Dzień Dziecka z Łódzkim Budżetem Obywatelskim. Alpaki, dmuchańce, zawody i wiele innych [SZCZEGÓŁY]

Już w sobotę, 1 czerwca, łodzianie mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Fabryka Aktywności Miejskiej zaprasza na Dzień Dziecka z Łódzkim Budżetem Obywatelskim. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Każdy pomysłowy mieszkaniec będzie mógł też na miejscu złożyć swoją propozycję projektu w XII edycji ŁBO.

Dzień Dziecka z Łódzkim Budżetem Obywatelskim
Dzień Dziecka z Łódzkim Budżetem Obywatelskim

W parku Zatorze przy ul. Jutrzenki nie będzie mowy o nudzie. Już w sobotę, 1 czerwca, od godziny 11:00 do 17:00 łodzianie wybawią się za wszystkie czasy. W końcu Dzień Dziecka jest tylko raz w roku! Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce oraz zabawy z bańkami mydlanymi i balonami. Chętni będą mogli pogłaskać alpaki, a nawet wybrać się z nimi na krótki spacer po parku. Osoby lubiące aktywność na świeżym powietrzu znajdą coś dla siebie w strefie sportu, gdzie wezmą udział w różnorodnych konkurencjach i zawodach. W parku ustawiony zostanie tor przeszkód, zaplanowane są też lekcje tańca, animacje muzyczne i zabawy ruchowe. Nie zabraknie piknikowych smakołyków, a osoby zmęczone niedzielnym szaleństwem będą mogły wypocząć w strefie relaksu. 

Łódzki Budżet Obywatelski - złóż wniosek!

Dzień Dziecka w parku Zatorze to doskonała okazja do tego, by zrobić coś dla swojej społeczności. Zostały ostatnie dni na składanie wniosków do XII edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje projektów są przyjmowane tylko do 3 czerwca. Na pikniku łodzianie znajdą specjalne stoisko ŁBO. Przy nim będą mogli zasięgnąć rady urzędników, rozwiać wszelkie wątpliwości, a przede wszystkim złożyć swój wniosek poprzez formularz dostępny na stronie lodz.pl/bo. Każdy pomysł jest na wagę złota. To w końcu mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego potrzeba w ich okolicy.

We wniosku należy wskazać przedmiot i miejsce realizacji inwestycji, jej opis, a także szacunkowy koszt. To proste jak żulik z masłem! Wszystkie propozycje będą później dokładnie analizowane. Te, które spełnią wymagania, zostaną dopuszczone do głosowania. Od 1 do 28 października łodzianie będą wybierać najlepsze projekty. Na ich realizację miasto przeznaczy niemal 35 000 000 złotych. Szczegóły na stronie lodz.pl/bo

ZOBACZ TAKŻE