Ekobudżet dla Łodzi. Przyjdź na konsultacje społeczne w sprawie ważnego zielonego projektu

We wtorek, 2 kwietnia rozpocznie się pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących założeń Ekobudżetu dla Łodzi. W ramach konsultacji Urząd Miasta Łodzi zorganizuje dwa spotkania otwarte dla mieszkańców.

Ekobudżet dla Łodzi
Ekobudżet dla Łodzi. Przyjdź na konsultacje społeczne w sprawie ważnego zielonego projektu / fot. Freepik

Pierwsze z nich odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia o godz. 17:00 w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10. Kolejne zostało zaplanowane 12 kwietnia o godz. 17:00 w formie online. Oprócz udziału w spotkaniach przez cały czas trwania konsultacji, tj. od 2 do 19 kwietnia, możliwe będzie zgłaszanie uwag poprzez formularz konsultacyjny.

Czym jest Ekobudżet dla Łodzi?

Ekobudżet dla Łodzi będzie stanowił osobną pulę środków, przeznaczonych w szczególności na powstawanie nowych terenów zielonych. Zgłoszone projekty oceniane będą m.in. pod kątem zaangażowania mieszkańców w ich realizację.

Utworzenie Ekobudżetu dla Łodzi to jedna z rekomendacji wypracowana przez panelistki i panelistów w ramach Łódzkiego Panelu Obywatelskiego „Zieleń w Mieście”. Jest też jednym z założeń podpisanego przez miasto Ekopaktu. 

Ekobudżet nie stanowi puli Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego, w związku z czym cały proces mieszkańcy i mieszkanki mogą wypracować wspólnie w ramach zaplanowanych konsultacji społecznych. Uruchomienie Ekobudżetu planowane jest jesienią 2024 r.

Co będzie konsultowane?

Mieszkańcy i mieszkanki będą mogli zgłaszać opinie i propozycje odnośnie założeń, procedury i zasad Ekobudżetu dla Łodzi. W szczególności poruszona zostanie kwestia zakresu projektów składanych w ramach Ekobudżetu, a także zagadnienia dotyczące poszczególnych etapów procesu, czyli składania, opiniowania i wyboru projektów do realizacji.

Zapraszamy do aktywnego udziału w konsultacjach społecznych!

Więcej nt. konsultacji społecznych: uml.lodz.pl/konsultacje/

ZOBACZ TAKŻE