Tunel pod Łodzią. Wiemy, jak będzie wyglądał przystanek Łódź Polesie [WIZUALIZACJA]

Ta inwestycja zmieni sposób, w jaki na co dzień podróżują łodzianie. W Łodzi powstaje tunel średnicowy, a na jego trasie trzy przystanki, które pozwolą mieszkańcom szybko przejechać pod ziemią z jednego końca miasta na drugi.

przystanek podziemny
Tak będzie wyglądał przystanek Łódź Polesie
5 zdjęć
przystanek podziemny
przystanek podziemny
przystanek podziemny
przystanek podziemny
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Przystanek Łódź Polesie powstaje tuż obok Manufaktury, u zbiegu ulic Ogrodowej i Karskiego. Ten olbrzymi, podziemny obiekt będzie miał trzy kondygnacje – perony znajdą się na samym dole, ok. 24 metry poniżej powierzchni gruntu. Wyżej będą pomieszczenia techniczne i lokale usługowe. 

Pasażerowie wsiadający na przystanku będą mogli pojechać na wschód – w stronę stacji Łódź Fabryczna i na zachód – w kierunku Łodzi Kaliskiej i Żabieńca. Nowa stacja kolejowa będzie zintegrowana z komunikacją miejską. Przystanek Łódź Polesie z Manufakturą połączy specjalny łącznik, który zostanie wybudowany przez centrum handlowe.

Na trasie podziemnej kolei powstają jeszcze dwa przystanki: Łódź Koziny – na skrzyżowaniu ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy oraz Centrum – w samym sercu Śródmieścia, u zbiegu al. Kościuszki, ul. Zachodniej i ul. Zielonej.

ZOBACZ TAKŻE