EkoEksperymentarium zna odpowiedź na pytanie, jak być bardziej eko. Rodzinna wystawa już dostępna

A gdyby mieszkanie samo podpowiadało, jak być bardziej przyjaznym dla środowiska? Odwiedź z dzieckiem wystawę EkoEksperymentarium i poznaj proste sposoby na to, jak być eko w domu na co dzień.

Wystawa EkoEksperymentarium
EkoEksperymentarium zna odpowiedź na pytanie, jak być bardziej eko. Rodzinna wystawa już dostępna
9 zdjęć
Wystawa EkoEksperymentarium
Wystawa EkoEksperymentarium
Wystawa EkoEksperymentarium
Wystawa EkoEksperymentarium
Wystawa EkoEksperymentarium
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

EkoEksperymentarium to makieta mieszkania stworzona z ekologicznych materiałów, która ma pomóc spojrzeć na kwestie ochrony środowiska z perspektywy pojedynczego użytkownika zasobów (wody, prądu, ogrzewania). Niesie ze sobą bardzo ważny przekaz: każdy z nas może podejmować proste, codzienne działania na rzecz naszej planety.

Przestrzeń dla małych i dużych

Oprócz tematów, które jednoznacznie kojarzymy z codziennymi czynnościami domowymi (kuchnia – segregacja odpadów; łazienka – oszczędzanie wody), wystawa porusza wiele innych kwestii, np. zależności pomiędzy ogrzewaniem a emisją CO2, efektywnego wykorzystywania okna i zasłon dla zatrzymywania ciepła wewnątrz czy zmniejszenia ilości naszych zakupów (często zbędnych). 

Przestrzeń zaprojektowana została tak, aby skorzystały z niej grupy szkolne (dzieci 6–12 lat) i rodziny. Jest atrakcyjna wizualnie i zrozumiała – przekaz pomagają utrwalić humorystyczne rysunki zapadające w pamięć infografiki.

Wyjątkowa wystawa

Wystawę EkoEksperymentarium stworzył zespół kuratorski Mamy Projekt (Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska) wraz z zespołem specjalistów i pomocy zaprzyjaźnionych firm (IKEA, Skanska, Brama Miasta i Veolia).

Przestrzeń zaprojektowała Pracownia Gdyby, ilustracje wyszły spod ręki Pawła Szlotawy. Produkcją wystaw zajmowały się Joanna Kurkiewicz i Natalia Orbaczewska, a wykonało ją studio Czapla Dekor.

Wystawa będzie dostępna do 11 listopada.

EkoEksperymentarium znajduje się w Bramie Miasta (budynek A) przy ul. Kilińskiego 66. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–15:00 dla grup szkolnych, a w soboty w godz. 11:00–16:00 dla indywidualnych zwiedzających. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny, grupy szkolne obowiązują zapisy przez formularz dostępny na stronie: wystawa.ekoeksperymentarium.pl.

ZOBACZ TAKŻE