Ekstraklasa piłki wodnej. Pierwsze zwycięstwo UKS Neptun Uniwersytet Łódzki

W meczu czwartej kolejki ekstraklasy piłki wodnej UKS Neptun Uniwersytet Łódzki wygrał z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 18:14. Dla łodzian było to pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Ekstraklasa piłki wodnej. Fot. Marek Młynarczyk
7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Przed starciem na pływalni przy ulicy Styrskiej gospodarze mieli za sobą dwa mecze, w których doznali porażek z bytomską Polonią i ŁSTW Politechnika Łódzka. Sukcesem zakończyło się więc dopiero trzecie podejście do ligowych punktów. Mecz lepiej zaczęli jednak goście i po pierwszej kwarcie prowadzili 5:3. Druga zakończyła się remisem 4:4, a później do głosu doszedł Neptun. Po trzech odsłonach łodzianie prowadzili 11:10, czwartą wygrali 7:4 i cały mecz 18:14.

Na czele tabeli jest aktualnie Nekera AZS Uniwersytet Łódzki. Akademicy ze stolicy zgromadzili do tej pory dziesięć oczek i o dwa wyprzedzają ekipę Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom. Drużyna z Górnego Śląska w czwartej serii miała się zmierzyć z ŁSTW PŁ, jednak spotkanie zostało przełożone na 27 stycznia 2024. Za Polonią plasują się trzy zespoły mające po sześć punktów: Alfa Gorzów Wielkopolski, Waterpolo Poznań oraz ŁSTW PŁ. Szóstą lokatę zajmuje Arkonia Szczecin, siódmy jest Neptun (po 3 pkt.), a stawkę zamyka KSZO (0). W pierwszy weekend grudnia Neptun rozegra wyjazdowe mecze z Alfą i Arkonią.

UKS Neptun Uniwersytet łódzki – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 18:14 (3:5, 4:4, 4:1, 7:4). Najlepszy zawodnik Neptuna: Levente Stępiński.

ZOBACZ TAKŻE