Festiwal Kryminału w Łodzi. Spotkania z autorami, wycieczka szlakiem filmów i nie tylko [SZCZEGÓŁY]

Już w środę, 15 listopada, rozpocznie się Festiwal Kryminału! Popularni autorzy powieści kryminalnych odwiedzą Miejską Strefę Kultury w Łodzi.

Festiwal Kryminału w Łodzi
Festiwal Kryminału w Łodzi

Siódma edycja Festiwalu Kryminału – jednej z najciekawszych imprez literackich w Łodzi poświęconych literaturze kryminalnej – odbędzie się w dniach 15–25 listopada. W programie zaplanowano wiele atrakcji, wśród nich spotkania autorskie. Podczas Festiwalu MSK gościć będzie pisarzy, takich jak: Agnieszka Płoszaj, Paweł Wakuła, Maciej Kronenberg, Olga Rudnicka czy Marcin Andrzejewski.

Oprócz spotkań z autorami MSK organizuje także m.in. wycieczkę po Łodzi szlakiem filmów kryminalnych, rozgrywki w kryminalne Scrabble oraz jedyne w swoim rodzaju spotkanie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Łodzi, którzy opowiedzą o działaniach „Archiwum X”, zajmującego się wykrywaniem przestępstw popełnionych wiele lat temu.

Festiwal z tradycjami

To już siódma edycja festiwalu. Poprzednie edycje dowiodły, że tego typu inicjatywa się sprawdza. – Zdajemy sobie sprawę, że to inicjatywa z zakresu literatury popularnej, ale naszym zdaniem właśnie tu trzeba szukać ocalenia nawyku sięgania po książki. Jednocześnie mamy świadomość tego, że niejako przy okazji czytelnicy powieści kryminalnych poszerzają swoją wiedzę z zakresu historii Polski i w ogóle Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Marcin Filipowicz, koordynator Festiwalu.

Wszystkie spotkania odbędą się w Miejskiej Strefie Kultury – Ośrodek Karolew, ul. Bratysławska 6A. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, zapisy: 501 939 033, 42 687 02 07 oraz przez stronę www.msk.lodz.pl. Pełen program znajdziesz tutaj.

ZOBACZ TAKŻE