Festiwal Lema przenosi się z Krakowa do Łodzi! Kiedy odpali Bomba Megabitowa?

Festiwal popularnonaukowy „Bomba Megabitowa” przenosi się z Krakowa do Łodzi. Literatura Stanisława Lema służy tutaj do rozmowy o najważniejszych, często fundamentalnych problemach świata. Gośćmi dotychczasowych edycji byli m.in. pisarz Jacek Dukaj, aktor Borys Szyc czy literaturoznawca prof. Michał Rusinek. W Łodzi Festiwal zorganizowany będzie w EC-1 w dniach 26-27 listopada.

mężczyźni
Festiwal Lema przenosi się z Krakowa do Łodzi
4 zdjęcia
mężczyźni
mężczyźni
mężczyźni
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Bomba Megabitowa w tym roku wystartuje pod hasłem "AI jako nowa strefa bytowania człowieka". Prelegenci skupią się na ukazaniu, że sztuczna inteligencja to nie tylko narzędzie, ale nowa strefa bytowania, która ewoluuje i zmienia nasze życie.

„Zważywszy na industrialne korzenie, ambicje kulturalne oraz gościnność Łodzi, cieszymy się, że to właśnie to miasto będzie gospodarzem Festiwalu” - napisali w specjalnym liście Tomasz Lem (syn pisarza) oraz Wojciech Żemek (sekretarz Stanisława Lema).

Festiwal odbywa się w formule dyskusji, prelekcji, pokazów i paneli tematycznych. Te dyskusje prowadzone są językiem kultury, nauki oraz technologii, co sprawia, że festiwal przyciąga zarówno miłośników literatury, jak i pasjonatów nowoczesnych technologii.

ZOBACZ TAKŻE