Festiwal Łódź Czterech Kultur 2022. Bilety już w sprzedaży!

Można już kupować bilety na spektakle i koncerty oraz rezerwować wejściówki na wydarzenia edukacyjne w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Festiwal odbędzie się w dniach 9–17 września, a organizatorzy przygotowali bogaty międzynarodowy program.

fot. Festiwal Łódź Czterech Kultur
FŁ4K 2022 Ruszyła sprzedaż biletów

Wśród wydarzeń biletowanych są: Inner Symphonies – koncert Hani Rani i Dobrawy Czocher w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza; występ Dakh Daugthers – teatralno-muzyczne widowisko w wykonaniu aktorek kijowskiego teatru Centrum Sztuki Współczesnej na Dużej Scenie Teatru Nowego; Alternatywny Muzyczny Piątek w Fabryce Sztuki z udziałem szwajcarskiej wokalistki i kompozytorki o polsko-japońskich korzeniach Yumi Ito i niemieckiego artysty konceptualnego Pantha du Prince’a. 

Bilety trzeba kupić także na następujące spektakle: „Miła robótka” w reżyserii Agnieszki Jakimiak – przedstawienie koprodukcji FŁ4K i Teatru A. Fredry w Gnieźnie; „Fanatycy prawdy” w reżyserii Piotra Ratajczaka, realizowani wespół z warszawskim Teatrem Ochoty; „Praktyka widzenia” w reżyserii Wojtka Rodaka, koprodukowana z Teatrem Nowym, oraz „Jedno oko na Maroko” w reżyserii Małgorzaty Dębskiej, spektakl przygotowywany we współpracy z Teatrem Lalek Arlekin.

FŁ4K 2022 – bilety

Bilety w cenie od 20 do 70 zł można kupić przez stronę 4kultury.pl za pośrednictwem platformy bilety24.pl. Nowością są karnety na wolne miejsca dostępne w cenie 100 zł na koncerty, 60 zł na spektakle i 150 zł na wydarzenia festiwalowe (karnety nie obejmują spektaklu „Jedno oko na Maroko” w Teatrze Lalek Arlekin).

Niezbędna rezerwacja miejsc

Bezpłatnie, choć po wcześniejszej rezerwacji, będzie można wziąć udział we wszystkich wydarzeniach edukacyjnych, m.in. lekcjach dla szkół, warsztatach dla dzieci i dorosłych „O Znajdowaniu Czułości” czy „Kręgi Naprawcze”, warsztatach przyrodniczych i kulinarnych, oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „Elementarz Empatii” oraz filozoficznych spacerach dla dzieci pod hasłem „Najdroższe Miasto na Świecie”.

Wydarzenia bezpłatne na Łódź Czterech Kultur

Otwarte dla publiczności i niewymagające wcześniejszych rezerwacji są: wieczór otwarcia z występem Volnego Choru, wspólnotową kolacją i setem didżejskim w wykonaniu Potoku Funka; Piknik dla Bliskich w parku Ocalałych z widowiskiem muzycznym z tekstami Jana Brzechwy APSIK! Fundacji Mikro Teatr, koncertami zespołów L.Stadt i Rita Pax; Hojf na Zgierskiej – wydarzenie w podwórku przy Zgierskiej 38 ze spektaklem „Widziałem płaczącego konia”, inspirowanym książką „Ciotka Ester”, koncertem piosenek żydowskich złodziei i prostytutek przedwojennej Łodzi i Warszawy w wykonaniu Izabelli Goldstein oraz koncertem „Di Liebe brent wi a nase Szmate” w wykonaniu Mai Luxenberg; spektakl Teatru Ósmego Dnia „Arka” w Manufakturze oraz Ukraińska Sobota w Fabryce Sztuki z udziałem Alyony Alyony, zespołu Yagody i DJ Facheroi.

Pełen program FŁ4K 2022 jest dostępny na stronie<link http://www.4kultury.pl/> www.4kultury.pl</link>.

ZOBACZ TAKŻE