Festiwal "Wibracje" – niezwykłe wydarzenie pełne muzyki i sztuki przenosi się pod Płock

Koneserzy życia, tak organizatorzy lubią określać uczestników festiwalu. Czemu? Bo na festiwalu będzie blisko 200 warsztatów i wykładów dotyczących zdrowego ciała i umysłu, łapania dystansu do szalonego świata, bycia bliżej siebie, natury i spędzania radosnego czasu w pozytywnej atmosferze. Tegoroczna 8. edycja odbędzie się w Radotkach koło Płocka. Dla mieszkańców Łodzi to świetna wiadomość – mają teraz znacznie bliżej na festiwal niż wcześniej.

Festiwal "Wibracje" – niezwykłe wydarzenie pełne muzyki i sztuki przenosi się pod Płock.

Nowe miejsce, nowe możliwości

Festiwal przenosi się z Mazur do malowniczej Osady Młynarza w Radotkach koło Płocka. W sąsiedztwie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego nie zabraknie urokliwych i malowniczych polan i lasów.  Lokalizacja w dolinie rzeki Skrwy zapewnia idealne warunki do relaksu, wytchnienia i kontaktu z naturą. Nie zabraknie także atrakcji w postaci spływów kajakami. Teren festiwalu jest wyposażony w pole namiotowe, sanitariaty, strefę gastronomiczną, parking oraz liczne strefy wypoczynkowe. Dołącz do kilkunastotysięcznej społeczności pełnej świadomości, doświadczeń i transformacji.  

Słowo „festiwal” kojarzy się z dobrą zabawą, ale często też z hałasem i górą śmieci, jaką pozostawiają po sobie tysiące uczestników takich wydarzeń. Festiwal „Wibracje” chce budzić inne skojarzenia – z niezakłócaniem spokoju, harmonią z otaczającą naturą, utrzymywaniem czystości, działaniami i promocją świadomości proekologicznej.

To będzie najczystsze miasteczko festiwalowe w Polsce, którego uczestnicy nie tylko będą się starali śmiecić jak najmniej, ale wręcz zaczną od sprzątania terenu festiwalu i okolicy, czyli Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

Kogo spotkasz na festiwalowych deskach?

Na scenie muzycznej Festiwalu zobaczymy i posłuchamy m.in. Leszka Możdżera (zagra koncert na dwóch fortepianach), gwiazdę światowej sceny etnohouse Dj ElBuho. Z USA przyleci multiinstrumentalista Evan Hatfield. A na otwarciu po 2 latach przerwy pierwszy wspólny koncert zagra duet Gooral i Paprodziad (były wokalista ŁąkiŁan). Z kolei wśród wykładowców mamy Wojciecha Eichelbergera, Beatę Pawlikowską, Joanne Ibisz i Iwonę Wierzbicką.

Festiwal Wibracje i „Znachor”

Festiwal "Wibracje" to idealna okazja, aby na chwilę zwolnić, zrelaksować się i doświadczyć harmonii w zdrowiu ze sobą i światem. Zapewne kojarzycie historię Znachora, czyli profesora Rafała Wilczura. Inspiracją dla głównego bohatera książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza była prawdziwa postać wyjątkowo skutecznego uzdrowiciela mieszkającego i pracującego przy Młynie w Radotkach. „A że Wibracjom blisko do uzdrawiania, a mi do sztuki filmowej, to w tym roku tworzymy na festiwalu strefę sztuki i kino” – dodaje organizator Łukasz Gołoś. Ten festiwal to nie tylko muzyka, ale także warsztaty, wystawy i inspirujące konferencje.

Aż sześć dni festiwalu - co nas czeka?

„Wibracje” to wydarzenie o unikatowej atmosferze, którego misją jest promowanie dobrostanu psychofizycznego. Program festiwalu opera się na szerokim wachlarzu stref tematycznych, w których najlepsi nauczyciele i specjaliści w swoich dziedzinach poprowadzą zajęcia i zainspirują swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Każdy dzień zakończy się koncertami i happeningami artystycznymi. Nie zabraknie zajęć dla ciała i ducha takich jak joga, warsztaty taneczne, ziołolecznictwo, a nawet joga uśmiechu. Pełnych inspiracji przeżyć doświadczymy w strefach tantry, dźwięku czy sztuk wschodnich. Co ważne, Festiwal "Wibracje" jest przyjazny rodzinom. Dzieci do 11. roku życia mają darmowy wstęp, a organizatorzy zadbali o specjalne strefy dla najmłodszych, w tym rodzinne pole namiotowe oraz strefę malucha z fachową opieką.

Pełen program dostępny jest na stronie wibracje.com.pl.

Udział w festiwalu jest płatny – karnet 6-dniowy upoważnia do uczestnictwa w całym programie.

Goście specjalni i koncerty

W tegorocznym programie zobaczymy Wojciecha Eichelbergera, który poprowadzi dwa spotkania m.in. na temat strefy komfortu i wychodzenia z niej. Beata Pawlikowska opowie o swojej niezwykłej podróży po Indiach. Iwona Wierzbicka – dietetyk oraz Joanna Ibisz – lekarz, będą mówić o najświeższych zagadnieniach dotyczących zdrowia, zdrowych jelit, praktycznych zagadnień epigenetyki. Z klasztoru Shaolin przyleci Główny Mistrz Klasztoru Shaolin Polska - Łukasz Duszak. W strefie sztuki będą wystawy obrazów i rzeźb znanych polskich artystów. Odbędzie się nawet wykład nt. roli naturalnych środków psychodelicznych w kształtowaniu się świadomości gatunku ludzkiego. Jacek Hugo Bader – podróżnik, opowie o ludziach spotkanych podczas pieszej podróży, w której pokonał w Azji piechotą tysiące kilometrów. Festiwal to nie tylko wykłady ale też doskonała światowa muzyka. W muzycznej olimpiadzie o laur zwycięstwa będą ubiegać się zawodnicy kilku dyscyplin. Etnohouse – tutaj wyspy brytyjskie reprezentuje ElBuho, USA – multiinstrumentalista Evan Hatfield, Izrael oraz Kanadę Yael Deckelbaum, a  z Francji przybędzie Adrian Atma. Polskę reprezentuje Leszek Możdżer, który zagra koncert na dwóch fortepianach.

ZOBACZ TAKŻE