Filmowe walentynki w DoubleTree by Hilton Łódź [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Kino i kolacja, czyli idealny przepis na randkę. Dodajmy do tego szczyptę filmowej historii i jakość DoubleTree by Hilton Łódź, a gotowym daniem będą doskonałe Walentynki.

To prawda, że miłość należy celebrować każdego dnia, ale nie codziennie pojawiają się tak wyjątkowe wydarzenia. Warto dzielić je ze swoją drugą połówką. To znakomita okazja, by zasiąść w fotelach sali projekcyjnej dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Seans filmowy poprzedzony kieliszkiem wina musującego i przekąskami, a po nim czterodaniowa kolacja w Restauracji Four Colors? Wszystko to czeka na Was w klimatycznych wnętrzach DoubleTree by Hilton Łódź w dniach 11 i 14 lutego.

Program wieczoru:

18:30 Poczęstunek we foyer sali kinowej

19:00 Projekcja filmu „Ugotowany” reż. John Wells

21:00 Kolacja w restauracji Four Colors

Walentynki dla fanów kina

Warto wybrać się na nadchodzące seanse! Jest to unikalna szansa, aby obejrzeć film w historycznym miejscu. Gdy po II wojnie światowej odradzała się polska kinematografia, to właśnie tutaj odbywały się premiery większości rodzimych produkcji. Wśród najsłynniejszych dzieł nakręconych w WFF znajdują się „Faraon” Jerzego Kawalerowicza, „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy, „Seksmisja” Juliusza Machulskiego oraz „Potop” Jerzego Hoffmana. Powstały tutaj także kultowe seriale „Stawka większa niż życie”, „Królowa Bona” oraz „Czterej pancerni i pies”. Po przemianach ustrojowych w latach 90. Wytwórnia została zamknięta, ale nie zapomniana, dzięki nowemu inwestorowi – Spółce TOYA. Wraz z powstaniem hotelu DoubleTree by Hilton Łódź oraz Klubu Wytwórnia miejsce odzyskało swój dawny blask. Sala kinowa projektu Jakuba Kirszensztajna została odrestaurowana z zachowaniem historycznego charakteru. W 2013 roku wraz z otwarciem hotelu ponownie przywitała gości.

Kino nie jest jedyną pamiątką po działalności Wytwórni Filmów Fabularnych. Podczas spaceru po hotelu czujne oko odnajdzie zabytkowe kamery, fotele kinowe, plakaty oraz kadry filmowe. Największy z nich, kadr z pierwszego polskiego powojennego filmu pełnometrażowego „Zakazane Piosenki”, zdobi fasadę budynku. Idealnym miejscem, by go podziwiać, jest park imienia księcia Józefa Poniatowskiego po przeciwnej stronie alei Mickiewicza.

Seanse kinowe i wyjątkowa kolacja

Zarówno w sobotę, 11 lutego, jak i w walentynkowy wtorek, 14 lutego, wyjątkowa sala kinowa czeka na wszystkich chętnych do celebracji tego święta. Na srebrnym ekranie wyświetlony zostanie film „Ugotowany” w reżyserii Johna Wellsa. To inspirująca historia Szefa Kuchni, który odbija się od dna w wielkim stylu. Zabiera widzów w podróż po kulinariach restauracji światowej klasy. Po drodze w jego zespole znajdzie się ktoś, z kim zacznie łączyć go coraz głębsze uczucie. W rolach głównych pojawią się Bradley Cooper, Sienna Miller, Alicia Vikander i Daniel Brühl.

Drugą część wieczoru goście spędzą w hotelowej restauracji. Zaostrzony apetyt po filmie zaspokoi wykwintne menu, o które zadbał Szef Kuchni restauracji Four Colors. Kolacja jest dostępna również w wersji wegańskiej. Dopełnieniem kulinarnych doznań będą pyszne desery przygotowywane na stacjach live cooking. Dla gości walentynkowych hotel przygotował również specjalną ofertę na nocleg. Tych, który dadzą się skusić, czeka relaks w basenie, jacuzzi i saunach, a kolejnego dnia pyszne śniadanie.

DoubleTree by Hilton Łódź zaprasza w dniach 11 i 14 lutego 2023 na Walentynki pod hasłem „Ugotowani – Zakochani”. Szczegóły na: https://www.doubletreelodz.pl/filmowe-walentynki

ZOBACZ TAKŻE