Fotofestiwal 2024. Przyjdź i spójrz na krajobraz polskiej i światowej fotografii [SZCZEGÓŁY]

Osobiste, poruszające historie, ale też uniwersalne opowieści o transformacji i uwalnianiu ze skostniałych struktur – już w czwartek, 13 czerwca, rozpoczyna się 23. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, który jak co roku zaprezentuje najciekawsze postaci oraz zjawiska polskiej i światowej fotografii współczesnej.

Fotofestiwal 2024
Fotofestiwal 2024

23. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi tradycyjnie już zagości w całym mieście i jak co roku będzie szansą na spojrzenie na krajobraz polskiej i światowej fotografii współczesnej.

– W tym roku spoglądamy na wiele osobistych historii twórców, dla których fotografia stała się sposobem na poradzenia sobie z trudnymi emocjami i doświadczeniami. Ale szukamy także mniej osobistych prac, w których artyści używają obrazu, aby opowiedzieć o procesach transformacji i uwalniania z zastałych schematów i struktur takich jak m.in. patriarchat czy religia. Uwalnianie jest myślą przewodnią, którą łączy 6 indywidualnych wystaw międzynarodowych artystów, zaprezentowanych w głównym centrum festiwalowym – podkreśla Marta Szymańska z rady programowej festiwalu.

Pełen program Fotofestiwalu 2024 oraz wydarzeń towarzyszących znajdziesz tutaj.

ZOBACZ TAKŻE