Miejskie kolonie w Grotnikach. Skorzysta z nich 240 dzieci z Łodzi

To będą niezapomniane wakacje na łonie przyrody. Tego lata 240 dzieci z Łodzi będzie wypoczywać w ośrodku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Grotnikach. Pierwsi uczestnicy dotrą na miejsce już 24 czerwca.

Kolonie w Grotnikach
Kolonie w Grotnikach
7 zdjęć
Kolonie w Grotnikach
Kolonie w Grotnikach
Kolonie w Grotnikach
Kolonie w Grotnikach
Kolonie w Grotnikach
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Miejskie kolonie w Grotnikach to gwarancja dobrej zabawy. Każdego dnia wyjazdu dzieci będą zdobywać nowe umiejętności i odkrywać swoje mocne strony. W programie znalazły się m.in. zajęcia plastyczne, pobudzające wyobraźnię warsztaty, gry terenowe i konkursy talentów. Uczestników odwiedzą cyrkowcy, leśnik oraz policjanci, którzy opowiedzą więcej o bezpieczeństwie. Do Grotnik przyjadą też psy z Fundacji Working Dogs. Ich opiekunowie podpowiedzą, jak zadbać o potrzeby czworonogów i je szkolić. W programie nie mogło zabraknąć wycieczek. Dzieci zobaczą kopalnię soli w Kłodawie, Łęczycę oraz grodzisko w Tumie.

Mimo że program kolonii jest naładowanymi atrakcjami, znajdzie się czas na słodkie lenistwo w otoczeniu przyrody. Do dyspozycji najmłodszych jest nowoczesny plac zabaw, a na nim huśtawki, równoważnie, hamak, drabinki i małpi gaj. Letnie wieczory dzieci mogą spędzać w altanie i przy ognisku. Dla spragnionych ruchu jest też siłownia plenerowa. Mnóstwo rozrywki zapewni odkryty basen – zaplanowano lekcje pływania pod okiem doświadczonych instruktorów.

Miejskie kolonie w Grotnikach organizowane są z myślą o dzieciach w wieku od 8 do 12 lat, które przebywają w pieczy zastępczej lub znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Rodzice za dwutygodniowe wakacje dla swoich pociech płacą zaledwie 350 złotych. Resztę kosztów pokrywa miasto, które w tym roku przeznaczyło na ten cel ponad 600 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE