Półkolonie w Łodzi. Są jeszcze wolne miejsca w EC1 Łódź, Aquaparku Fala i MSK

EC1 Łódź, Aquaparku Fala i MSK zapraszają dzieci na półkolonie w Łodzi. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego jeśli twoje dziecko będzie spędzać wakacje w mieście, zapisz je na zajęcia do miejskich instytucji. Co oferują?

Są jeszcze wolne miejsca na półkolonie w Łodzi
Półkolonie w Łodzi. Są jeszcze wolne miejsca w EC1 Łódź, Aquaparku Fala i MSK

Program półkolonii w Łodzi jest naładowany atrakcjami, a każde dziecko znajdzie coś dla siebie. W te wakacje najmłodszych czeka niezwykła podróż dookoła świata.

Półkolonie w Łodzi. Miejska Strafa Kultury

Uczestnicy półkolonii w 13 lokalizacjach Miejskiej Strefy Kultury nie muszą wyjeżdżać z Łodzi,żeby wybrać się w najdalsze zakątki kuli ziemskiej. Tegorocznym tematem przewodnim będą podróże – w sam raz na wakacje. Zajęcia będą inspirowane mottem „Hakuna Matata”. Ta fraza pochodząca z języka suahili oznacza „bez problemu”. Dzieci i młodzież wyruszą w letnią wyprawę, poznając inne kultury, języki, potrawy i zwyczaje. To również doskonała okazja do zgłębiania własnych marzeń i pragnień oraz wszechstronnego rozwoju nowych umiejętności.

W bogatym programie 13 filii Miejskiej Strefy Kultury znalazły się warsztaty artystyczno-podróżnicze, zabawy i twórcze eksperymenty, gry terenowe, a do tego uwielbiane przez dzieci animacje, kultowe podwórkowe zabawy w nowej odsłonie i inne aktywności na świeżym powietrzu. Oferta półkolonijna skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Z kolei nastolatki mogą wybrać się na specjalne warsztaty, podczas których będą eksplorować świat wyobraźni i sięgać do najgłębszych pokładów swojej kreatywności, by wspólnie stworzyć własne miniatury filmowe. Więcej informacji na stronie msk.lodz.pl.

Półkolonie w Łodzi. EC1 Łódź

„Energia wiedzy” to temat przewodni półkolonii organizowanych przez Centrum Nauki i Techniki EC1. W czasie tygodniowych turnusów najmłodsi wcielą się w rolę szalonych naukowców. Będą prowadzić skomplikowane eksperymenty, a w czasie badań laboratoryjnych zgłębią tajniki fizyki, biologii i chemii. Zwiedzą też wszystkie zakamarki Centrum i wybiorą się do Ulicy Żywiołów. Przed nimi również naukowe pokazy i projekcje, m.in. w Planetarium EC1 Łódź.

W Narodowym Centrum Kultury Filmowej dzieci przeniosą się do magicznego świata kinematografii. Podczas półkolonii „Energia filmu” przede wszystkim dowiedzą się, jak poszczególne ujęcia trafiają na srebrny ekran. Poznają też sekrety charakteryzacji filmowej, a nawet sami na chwilę zmienią się w aktorów występujących przed obiektywem kamery. W programie znalazły się też wizyta w kinie i zwiedzanie wystaw stałych NCKF, gdzie najmłodsi zapoznają się z największymi osiągnięciami polskiej sztuki filmowej.

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej zaprasza na półkolonie pod hasłem „Energia wyobraźni”. To będą energetyczne zajęcia, które pozwolą naładować akumulatory na nowy rok szkolny. Najmłodsi trafią do niezwykłej krainy fantastyki, w której z uczestników zajęć zmienią się w artystów. Podczas półkolonii odkryją pokłady własnej kreatywności samodzielnie tworząc komiksy i gry komputerowe.

Półkolonie w Łodzi. Aquapark Fala

W programie znalazły się intensywne treningi pływackie i kurs nurkowania ze sprzętem ABC. Śmiałkowie będą mogli też samodzielnie, ale pod okiem doświadczonych instruktorów spróbować nurkowania z aqualungiem. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, poznają też zasady pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Nie zabraknie gier zespołowych i zabaw na świeżym powietrzu. Więcej informacji na stronie aquapark.lodz.pl.

ZOBACZ TAKŻE