Franz Ferdinand na 600. Urodzinach Łodzi. Darmowy koncert światowej klasy gwiazd indie rocka!

Franz Ferdinand, światowej klasy gwiazda indie rocka, to kolejny po Tomie Odellu headliner Łódź Summer Festival, bezpłatnego trzydniowego święta muzyki organizowanego w ramach 600. Urodzin Łodzi.

Franz Ferdinand na 600. Urodzinach Łodzi
Franz Ferdinand na 600. Urodzinach Łodzi

Po wyprzedanych do ostatniego miejsca warszawskich koncertach Franz Ferdinand, ulubieńcy polskiej publiczności, wracają żeby wystąpić na 600. Urodzinach Łodzi. Nie tylko będzie to ich jedyny koncert w 2023 r. w Polsce, ale też w całości bezpłatny!

Trzydniowy festiwal

Zespół zagra dla swoich fanów w piątek, 28 lipca, i będzie pierwszym headlinerem Łódź Summer Festival. Impreza potrwa w sumie trzy dni i obejmie kilka scen. – Zapraszamy do wspólnego świętowania. Przygotowaliśmy atrakcje dla fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, nie zabraknie rocka, hip-hopu ani hitów muzyki popularnej. To nie koniec niespodzianek, jeszcze w marcu ogłosimy kolejnych artystów i kolejną scenę, która stanie w centrum miasta – mówi Piotr Kurzawa, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, głównego organizatora urodzinowych koncertów.

Rock prosto z wysp

Franz Ferdinand to szkocki zespół uformowany w Glasgow w 2002 r. Wielokrotnie byli nominowani do Grammy, dwukrotnie otrzymali nagrodę Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu. 

Współpracowali z najważniejszymi przedstawicielami sceny muzycznej na świecie. LCD Soundsystem, Debbie Harry, Jane Birkin to tylko niektóre nazwiska z długiej listy ich muzycznych kolaboracji. 

W 2022 r. wydali singiel „This Fire”, który otworzył netflixową produkcję, polsko-japoński serial „Cyberpunk: Edgerunners”.

 

Główna scena na al. Kościuszki

Łódź Summer Festival to nowy, bezpłatny miejski festiwal organizowany w ramach 600. Urodzin Łodzi. Jego główna scena i miasteczko festiwalowe staną w dniach 28, 29 i 30 lipca przy al. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Radwańską. Oprócz zespołu Franz Ferdinand, całkowicie za darmo, dla łodzian i wszystkich polskich fanów zagra na niej drugi headliner imprezy – Tom Odell – oraz najpopularniejsi obecnie polscy artyści. Wśród ogłoszonych już gwiazd są m.in. Pidżama Porno, Pezet, Young Igi, Otsochodzi, OKI i Bedoes 2115. 

Dwie kolejne sceny Łódź Summer Festival staną w Manufakturze i Monopolis. Publiczność usłyszy tam największe hity Kayah, Margaret, Dawida Kwiatkowskiego, Kultu, Strachów na Lachy, Ignacego, Błażeja Króla i zespołu LemON. 

Do ogłoszenia wciąż pozostaje czwarta scena i kolejni artyści, których w weekend 28–30 lipca będzie można podziwiać w Łodzi. Wstęp na wszystkie koncerty organizowane w ramach urodzin Łodzi będzie bezpłatny.

 

ZOBACZ TAKŻE