Galante Sprzątanie Łodzi. Dołącz do wiosennej akcji! Ponad 160 lokalizacji

Urząd Miasta Łodzi zaprasza na Galante Sprzątanie. Tegoroczne wydarzenie zaplanowano na weekend 25–26 marca. W godz. 10:00–16:00 urzędnicy oraz pracownicy miejskich spółek i organizacji kultury będą sprzątać miasto. Ty też możesz wziąć w nim udział! Wybrano ponad 160 lokalizacji, w których prowadzona będzie akcja wiosennych porządków.

Galante Sprzątanie Łodzi
Wspólnie zadbajmy o czystość w mieście, za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni
5 zdjęć
Galante Sprzątanie Łodzi
Galante Sprzątanie Łodzi
Galante Sprzątanie Łodzi
Galante Sprzątanie Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

W 2022 r. podczas Galantego Sprzątania zebrano pod 100 ton odpadów w 9 tys. worków. W 2023 r. „Galante Sprzątanie” to główna akcja. Oprócz tego w akcję włączą się również uczniowie szkół z okazji pierwszego dnia wiosny (21 marca), a w kwietniu podobne przedsięwzięcie przeprowadzą łódzkie firmy we współpracy z miastem. 

Do udziału w akcji miasto zaprasza również łodzian. Wystarczy stawić się w wybranym miejscu o wskazanej godzinie. Tam będą czekać worki na śmieci i rękawiczki ochronne. Dla uczestników przewidziano drobny upominek.

Zobacz mapę z lokalizacjami: Mapa z lokalizacjami Galantego Sprzątania Łodzi. Kliknij!

Kolejne edycje Galantego Sprzątania Łodzi

Nie jest to ostatnia akcja dot. sprzątania. Miasto w kwietniu planuje zorganizować Galante Sprzątanie z udziałem łódzkich firm. W ramach Ekopaktu i programu Biznes dla Środowiska, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Urząd Miasta Łodzi, już po raz 5. organizowana będzie akcja sprzątania z udziałem firm zlokalizowanych na terenie Łodzi m.in.: Barry Callebaut, CWS Boco, Fujitsu, Whirlpool, Immergas, Hutchinson, Idemia, AQ Wiring System, Orange, Accenture, Hexagon,CERI, Wella oraz UPS.

ZOBACZ TAKŻE