Galante Sprzątanie Łodzi w Światowy Dzień Ziemi. Za worek śmieci – ekologiczna torba

W piątek, 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, a w tym roku będzie także dniem rozpoczęcia Galantego Sprzątania Łodzi. Od 22 do 24 kwietnia każda osoba chcąca przyłożyć rękę do czystości w mieście będzie mogła dołączyć do inicjatywy.

fot. ŁÓDŹ.PL
Zbierz worek śmieci, odbierz ekologiczną torbę

W akcji sprzątania udział weźmie kilkuset urzędników, a dołączą do nich uczniowie łódzkich szkół, pracownicy lokalnych firm oraz wielu przybyłych w ostatnim czasie do Łodzi obywateli Ukrainy, gdzie Dzień Ziemi także obchodzi się  sprzątaniem – chcą odwdzięczyć się za przyjęcie w polskich domach i pomoc okazaną w obliczu wojny w ich ojczyźnie.

Już w piątek, 22 kwietnia, Galante Sprzątanie Łodzi rozpoczną uczniowie, którzy pozbierają śmieci z okolicy swoich szkół lub z położonych w ich pobliżu terenów zielonych. Na zbieranie odpadków zaśmiecających Las Łagiewnicki wybierają się tego dnia pracownicy firm deweloperskich. 

Potrzebne worki i rękawice

Chcącym uczestniczyć w akcji lada dzień zostanie udostępniona mapa z 72 miejscami wytypowanymi do uprzątnięcia. Na każdym osiedlu wyznaczono takie dwa – 36 punktów na sobotę, 23 kwietnia i 36 lokalizacji na niedzielę, 24 kwietnia. W każdym z tych miejsc w godz. od 10:00 na sprzątaczy-ochotników oczekiwać będą wyznaczeni przez magistrat koordynatorzy, urzędnicy miejscy, którzy zaopatrzą zbieraczy w rękawice ochronne i worki. Wskażą też miejsce składowania zebranych śmieci, które jeszcze tego samego dnia zostaną usunięte przez pracowników spółek odpowiedzialnych za oczyszczanie miasta.

Ekologiczna torba za worek śmieci

Pomóc sprzątać miasto może każdy chcący widzieć swoje miasto niezaśmieconym. Nagrodą dla ochotników będą okolicznościowe torby wielokrotnego użytku, które otrzymają ci, którzy uprzątną z wyznaczonego terenu worek śmieci.

<iframe src="https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1Us1-BYv9WnZWqNNGanfW1NPZneTwSJJa&amp;ehbc=2E312F" width="640" height="480"></iframe>

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj: >>>KLIKNIJ<<<

ZOBACZ TAKŻE