Geyer Music Factory 2024. Kogo zobaczymy na koncertach? [PROGRAM]

Od jazzu, przez utwory autorskie, po muzykę latynoską i pop. Podczas jubileuszowej edycji festiwalu Geyer Music Factory zagrają artyści, których koncerty cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności: Grohman Orchestra & Bartek Grzanek, Dorota Miśkiewicz, Atom String Quartet i Motion Trio. Usłyszymy muzykę filmową, brzmienia z gorącej Brazylii, klasyczne i nowoczesne wykonania inspirowane dźwiękami z różnych zakątków świata.

koncert
Geyer Music Factory 2024. Co w programie?
4 zdjęcia
koncert
kobieta
muzyk
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Wakacyjne piątkowe koncerty na dziedzińcu Białej Fabryki to już tradycja, która na stałe wpisała się w plan łódzkich wydarzeń. 

Tytuł nadchodzącej edycji – „Ale to już było” – nawiązuje do najlepszego i najbardziej lubianego przez publiczność repertuaru zaprezentowanego podczas wszystkich dotychczasowych edycji. 

Festiwal to nie tylko plenerowe koncerty, dodatkową atrakcją będą oprowadzania po wystawach znajdujących się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: „Miasto-Moda-Maszyna”, „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” oraz otwieranej 23 maja nowej wystawy czasowej „Fenomen polskiego kilimu”.

Filmowe piosenki

28 czerwca festiwal zainaugurują „Filmowe piosenki” w wykonaniu Grohman Orchestra & Bartek Grzanek. Zespół zaprezentuje wielkie przeboje z kasowych filmów, takich jak „Oh, Pretty Woman”, „Gorączka sobotniej nocy”, „Shrek”, „Czas Apokalipsy”, „Uwierz w ducha” czy „Blues Brothers”. Utwory zaaranżowane przez Leszka Kołodziejskiego usłyszymy w brawurowym wykonaniu Grohman Orchestra, gwarantującej rozrywkę na najwyższym poziomie artystycznym. W skład zespołu wchodzą instrumentaliści z Filharmonii Łódzkiej oraz wokalista Bartek Grzanek.

Podróż do Rio 

Tydzień później, 5 lipca podczas koncertu „Bons amigos” posłuchamy materiału z najnowszej płyty Doroty Miśkiewicz, nagranej w Rio de Janeiro z udziałem brazylijskich gwiazd. Dorota Miśkiewicz powraca do muzyki południa, tym razem z towarzyszeniem polskiego zespołu w składzie: Dorota Miśkiewicz – wokal, Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – bas, Łukasz Żyta – instrumenty perkusyjne.

Kwartet smyczkowy

W kolejny piątek, 12 lipca zagra dla nas Atom String Quartet – jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. W programie koncertu „Essence” znajdą się kompozycje muzyków kwartetu, w tym z ostatniej płyty „Universum”, oraz utwory polskich kompozytorów (Chopin, Wieniawski, Karłowicz, Seifert, Komeda) w opracowaniu muzyków ASQ na improwizujący kwartet smyczkowy. W skład zespołu wchodzą skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista Michał Zaborski oraz wiolonczelista Krzysztof Lenczowski.

Ognista muzyka, lodowata precyzja

Festiwal zakończy się 19 lipca koncertem „MOTION in motion” w wykonaniu akordeonistów z Motion Trio. W swej twórczości łączą oni ognistą muzykę o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka zespołu została doceniona przez współczesnych mistrzów. W skład zespołu wchodzą: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn.

Każdemu z koncertów, jak co roku, towarzyszyć będą oprowadzania po wystawach dostępnych w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, tematycznie związanych z koncertami. 

Bilety na koncerty w cenie 40 zł (miejsca siedzące) dostępne są już w sprzedaży na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w godzinach otwarcia muzeum. W przypadku wyprzedania biletów na miejsca siedzące dostępne będą płatne wejściówki na miejsca stojące. Na oprowadzania obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkie informacje organizacyjne na temat udziału w koncercie i oprowadzaniach dostępne są TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE