Granty do 20 tysięcy złotych na zadania wymyślone przez młodzież, realizowane przez młodzież i dedykowane młodzieży w Łodzi – to główne założenia nowego Miejskiego Projektu Aktywizacji Młodzieży „SOWA – Szkoła Wspierająca, Odporna i Aktywna”. Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a projekty można zgłaszać w pięciu obszarach: wolontariat, integracja międzypokoleniowa, współpraca szkół, empatia i bezpieczeństwo oraz kultura i kreatywność.
- ZOBACZ TAKŻE: Szkoła Podstawowa nr 36 najlepszą ekoszkołą. Udowodnili, że ekologia to nie tylko teoria!
Projekt ma przede wszystkim aktywizować dzieci i młodzież, ale też uczyć współpracy i empatii. Nabór wniosków do tegorocznej 1. edycji wystartuje 7 września i potrwa do 15 września. Spośród nadesłanych projektów komisja – wyłoniona zarządzeniem Prezydenta Miasta Łodzi – wybierze 20 najciekawszych, które będą realizowane w październiku i listopadzie. W grudniu podczas uroczystej gali zaplanowano podsumowanie oraz przedstawienie zrealizowanych pomysłów.
