Granty dla uczniów w Łodzi. Nawet 20 tys. zł do wygrania w nowym projekcie [SZCZEGÓŁY]

Jesteś uczniem z Łodzi i masz pomysł na działanie w swojej szkole lub okolicy? Ogłoszono nowy program „SOWA”, w ramach którego szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą zdobyć nawet 20 tysięcy złotych na realizację autorskich inicjatyw. Dowiedz się więcej!

Łódź. Granty dla uczniów w Łodzi. Nawet 20 tys. zł do wygrania w nowym projekcie
Granty dla uczniów w Łodzi. Nawet 20 tys. zł do wygrania w nowym projekcie
7 zdjęć
Łódź. Granty dla uczniów w Łodzi. Nawet 20 tys. zł do wygrania w nowym projekcie
Łódź. Granty dla uczniów w Łodzi. Nawet 20 tys. zł do wygrania w nowym projekcie
Łódź. Granty dla uczniów w Łodzi. Nawet 20 tys. zł do wygrania w nowym projekcie
Łódź. Granty dla uczniów w Łodzi. Nawet 20 tys. zł do wygrania w nowym projekcie
Łódź. Granty dla uczniów w Łodzi. Nawet 20 tys. zł do wygrania w nowym projekcie
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Granty do 20 tysięcy złotych na zadania wymyślone przez młodzież, realizowane przez młodzież i dedykowane młodzieży w Łodzi – to główne założenia nowego Miejskiego Projektu Aktywizacji Młodzieży „SOWA – Szkoła Wspierająca, Odporna i Aktywna”. Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a projekty można zgłaszać w pięciu obszarach: wolontariat, integracja międzypokoleniowa, współpraca szkół, empatia i  bezpieczeństwo oraz kultura i kreatywność. 

Projekt ma przede wszystkim aktywizować dzieci i młodzież, ale też uczyć współpracy i empatii. Nabór wniosków do tegorocznej 1. edycji wystartuje 7 września i potrwa do 15 września. Spośród nadesłanych projektów komisja – wyłoniona zarządzeniem Prezydenta Miasta Łodzi – wybierze 20 najciekawszych, które będą realizowane w październiku i listopadzie. W grudniu podczas uroczystej gali zaplanowano podsumowanie oraz  przedstawienie zrealizowanych pomysłów.

ZOBACZ TAKŻE