Great September 2023. Scena Główna będzie darmowa! Kto i kiedy na niej zagra? [LINE UP]

Mamy Darię Zawiałow „na chacie” i Mroza, który zamienia wszystko w „Złoto”. Nowe nadzieje polskiej muzyki i projekty specjalne, których nie warto przegapić na żywo. 14 września rusza Great September, a z nim otwarta dla publiczności Scena Główna.

artyści festiwalu Great September
Scena Główna Great September będzie darmowa! fot. mat. pras.
8 zdjęć
artyści festiwalu Great September
artyści festiwalu Great September
artyści festiwalu Great September
artyści festiwalu Great September
artyści festiwalu Great September
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Niebiletowana Scena Główna Great September Showcase Festival & Conference startuje 14 września przy Al. Rubinsteina. Przez trzy dni będziemy mogli na niej zobaczyć na żywo i usłyszeć największe nazwiska polskiej piosenki – Darię Zawiałow, Mroza, Baranovskiego i Rosalie. Festiwalowej publiczności przedstawi się na niej Kasia Makowiecka. Po niej zaśpiewa nadzieja popowej sceny – Julia Rocka – której singel „Jeep” stał się przebojem nie tylko na TikToku, a numer „Blow-up” wykonywany z Kukonem, doczekał się nominacji do Fryderyka. Na żywo usłyszymy też Natalię Zastępę – młodą wokalistkę o wyjątkowej barwie głosu, która śpiewała najpierw w finale talent show „The Voice Kids”, potem „The Voice of Poland”, aż w 2021 roku wygrała konkurs premier na festiwalu w Opolu.

Na Scenie Głównej zamelduje się również anto9, która kiedyś nagrywała covery shaftera, a teraz dobrze jej w poppunkowych klimatach i brzmieniach, które kojarzą się z twórczością Miley Cyrus czy Demi Levato. Od coverów zaczynała też 17-letnia dzisiaj Paula Biskup, finalistka „Mam talent!”, która na Great September zaśpiewa nam już własne piosenki. Na żywo usłyszymy też utalentowanych uczestników innego popularnego talent show – „Must Be The Music” – zespół The Cassino, którego nazwa nie jest przypadkowa, bo wzięta od starego, opuszczonego kasyna w Braniewie, w którym zespół zaczął eksperymentować z rockiem, bluesem i indie.

Interesująco zapowiadają się także koncerty połączonych sił Jana Emila Młynarskiego (twórcy Warszawskiego Combo Tanecznego i projektu Młynarski Plays Młynarski) i orkiestry dętej Brass Federacja (grających przedwojenne tanga i walce) oraz pochodzącego z Zakopanego zespołu Trebunie-Tutki i gruzińskiego składu Quintet Urmuli (zagrają wspólny projekt „Duch gór”).

Great September 2023 to nie tylko koncerty

Na festiwalowiczów czekają liczne panele dyskusyjne, pokazy filmów i warsztaty. Wśród nich rozmowy z gwiazdami festiwalu – Jannem, Kaśką Sochacką i Vito Bambino. W bogatym programie konferencji pojawią się ważne dla branży muzycznej tematy (sztuczna inteligencja, trendy, kryptowaluty) i ciekawi goście. Z pełnym programem koncertów oraz konferencji można zapoznać się na stronie festiwalu: www.greatseptember.pl.

Scena Główna mBank & Mastercard przy Al. Rubinsteina będzie jedynym niebiletowanym miejscem festiwalu – wstęp na pozostałe koncerty oraz spotkania w ramach bogatej części konferencyjnej, która także potrwa trzy dni, umożliwia zakup karnetu. Wejściówki w cenie 199 zł można nabyć na stronie www.greatseptember.pl.

SONDA

Wybierasz się na Great September?

ZOBACZ TAKŻE