Great September 2023 w Łodzi. Poznaj festiwalowe lokalizacje i kolejnych artystów! [MAPA]

Great September Showcase Festival & Conference ogłasza kolejne informacje dotyczące wrześniowego wydarzenia: listę klubowych lokalizacji, nowe nazwiska oraz kolejną artystyczną współpracę. Sprawdź szczegóły!

Great September 2023 w Łodzi. Poznaj festiwalowe lokalizacje i kolejnych artystów!
Great September 2023 w Łodzi. Poznaj festiwalowe lokalizacje i kolejnych artystów!
27 zdjęć
Great September 2023 w Łodzi. Poznaj festiwalowe lokalizacje i kolejnych artystów!
ZOBACZ
ZDJĘCIA (27)

Już we wrześniu cała branża muzyczna spotka się na festiwalu Great September w Łodzi, by wziąć udział w wielkim święcie muzyki. Program wypełnią koncerty największych polskich gwiazd oraz najciekawszych debiutantów, spotkania i rozmowy, warsztaty, wystawy oraz pokazy filmów. Organizatorzy opublikowali mapę festiwalowych lokalizacji – zobacz ją w galerii zdjęć powyżej.

Nowi wykonawcy na Great September w Łodzi

Do ogłoszonych już kilkudziesięciu nazwisk dochodzą kolejne. Na drugiej edycji festiwalu wystąpi stworzony po to, by grać na żywo Urbanski Bass Brass ( jest to nowy projekt muzyka, kompozytora i producenta, Wojtka Urbanskiego). W nowej, solowej odsłonie zaprezentuje się Zuza Wrońska, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka znana z duetu Ballady i Romanse. Na żywo poznamy też Effy, czyli artystyczne wcielenie aktorki i wokalistki, Kasi Sawczuk oraz KiM – wspólny projekt Edyty i Jacka Chrzanowskich, muzyków wchodzących w skład zespołów Hey, Scary’n’Eddie i Dawida Podsiadły.

Po przerwie w nagrywaniu i koncertowaniu, na scenie znowu się pojawi Sonia pisze piosenki, dziewczyna z gitarą, która z powodzeniem grała już m.in. na OFF Festivalu. W Łodzi zobaczymy też Susk, młodą raperkę, która nie gryzie się w język. Na scenie towarzyszyć jej będzie slotkakotka123. Na festiwalowej scenie posłuchamy również Mapy – solowego projektu Magdy Pasierskiej, znanej wcześniej z wokalnego duetu Me Myself And I. Do programu drugiej edycji Great September dołączyli także: Kathia, Córy Słońca, Anto9, Naoms, Lesbijski Groove, Tony myśli, J.Wise, Kosmos, Kinga i Karolina Pruś, Okawia, Alicja Szemplińska oraz Dominika Płonka.

Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi

Artyści związani Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi podczas drugiej edycji Great September zaprezentują wystawę „Even Greater September”. Będzie to mieszanka świata muzyki alternatywnej i sztuki.

W przygotowanie „Even Greater September” zaangażowanych jest dwanaścioro artystek i artystów młodego pokolenia, związanych z ASP w Łodzi: Anita Osuch, Gu-Tang Clan, Błażej Pyrka, Filip Holak, HEROD, Jan Jubaal Wasiński, Mateusz Zubel, Borys Górski, Aleksandra Soćko, Magdalena Miszczak, Klaudia Stańko i Magdalena Grolik. Ich dzieła prowadzą fascynujący dialog z dwunastoma utworami kanonicznymi dla historii łódzkiej muzyki i sceny alternatywnej, m.in. zespołów 19 Wiosen, Kresy, Procesor Plus, Jude, Homomilitia, Blitzkrieg, Alles, Psychocukier, Vademecum.

Tę wyjątkową wystawę będzie można zobaczyć po raz pierwszy na festiwalu Great September – uroczyste otwarcie nastąpi 15 września w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68.

ZOBACZ TAKŻE