Great September - wszystko, co musicie o nim wiedzieć [PRZEWODNIK FESTIWALOWY]

Już 20-22 października w Łodzi na Great September Showcase Festival & Conference zagra ponad setka wykonawców. Na w większości klubowych scenach wystąpią zarówno znani artyści, jak i ci stawiający dopiero swoje pierwsze kroki na koncertowej ścieżce. Co trzeba wiedzieć przed festiwalem?

kolaż zdjęcia Julii Wieniawy i mapki festiwalu
Great September - wszystko, co musicie o nim wiedzieć [PRZEWODNIK FESTIWALOWY]
9 zdjęć
kolaż zdjęcia Julii Wieniawy i mapki festiwalu
mapka lokalizacji festiwalu Great September
mapka lokalizacji festiwalu Great September
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Great September – szansa dla artystów

Festiwal pod egidą miasta Łodzi przygotowuje Artur Rojek, który poza wspaniałą karierą muzyczną jest też twórcą katowickiego OFF Festivalu. – Festiwal showcase to wydarzenie, które w dużej części poświęcone jest prezentowaniu wykonawców będących na początku drogi artystycznej. Dla publiczności, ale też dla branży muzycznej reprezentowanej przez wytwórnie płytowe czy organizatorów znanych festiwali showcase to okazja, żeby raz w roku zobaczyć wyselekcjonowaną grupę najbardziej zdolnych i obiecujących artystów. Dajemy okazję do pokazania się tym, którzy dziś występują w klubach na 100 osób, ale za rok mogą już wypełniać Torwar lub Atlas Arenę. Tak w Polsce zaczynała Sanah, Kortez, Ralph Kamiński czy Mata, a na świecie Dua Lipa, Ed Sheeran czy James Blake – mówi o Great September Rojek.

Kaminski, Król, Wieniawa – kto wystąpi na festiwalu?

Na zlokalizowanej przy Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź – Miasto Kultury scenie mBank/Mastercard zagrają największe gwiazdy imprezy. W czwartek wystąpią Rubens, Król i Ralph Kaminski. W piątek bracia Kacperczyk oraz Bedoes, zaś w sobotę sceną zawładną Julia Wieniawa, Kinny Zimmer i Kortez. 

Great September to jednak nie tylko znane nazwiska. To ponad setka artystów, którzy są bliżej początku swojej scenicznej drogi. Ich sylwetki znajdziecie na stronie festiwalu

Gdzie będą sceny Great September?

Great September to aż kilkanaście festiwalowych scen, rozciągniętych między pl. Wolności, Piotrkowską 217 i ul. Targową. Wykonawcy zagrają m.in. w EC1, Niebostanie, Łodzi Kaliskiej, Muzeum Książki Artystycznej czy na OFF Piotrkowska.

Szczegółową listę miejsc znajdziecie TUTAJ

Konferencje

Części muzycznej festiwalu będzie towarzyszyła część konferencyjna. Fani będą mogli wziąć udział w panelach z udziałem m.in. Ralpha Kaminskiego, Kuby Karasia (KARAŚ/ROGUCKI, The Dumplings) czy Solara. Zaplanowano spotkania poświęcone rynkowi koncertowemu, łowcom talentów, wytwórni SBM Label czy metaverse. 

Panele będą się odbywać w Centrum Komiksu EC1. Pełną ich listę znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Wstęp na panele dyskusyjne będa miały osoby posiadające karnet na festiwal. Nie obowiązują zapisy, a pojemność sal jest ograniczona, warto więc zająć miejsce wcześniej.

Bilety na Great September

Karnety na festiwal są już wyprzedane, ale z uwagi na duże zainteresowanie organizator wprowadził możliwość zakupu biletów na pojedyncze dni na scenę główną. Można je dostać w poniższych miejscach:

Pojedyncze karnety mogą pojawiać się online także w przypadku zwrotów.

ZOBACZ TAKŻE