Grot Budowlani Łódź przegrywają z Developresem Rzeszów. Mecz w Łodzi bez niespodzianek

Nie było niespodzianki, sensaci, ani zaskoczenia. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź uległy we własnej hali Developresowi Rzeszów 1:3. Przyjezdne to jeden z głównych kandydatów do zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski, nic więc dziwnego, że także w przypadku starcia z łodziankami były stawiane w roli faworyta. I z tej roli się wywiązały. Poza jednym setem, w którym łodzianki wrzuciły 5. bieg, przyjezdne okazały się drużyną zdecydowanie lepszą.

Grot Budowlani Łódź przegrywają z Developresem Rzeszów. Mecz w Łodzi bez niespodzianek
Grot Budowlani Łódź przegrywają z Developresem Rzeszów. Mecz w Łodzi bez niespodzianek

Łodzianki na boisko wyszły w nieco innym składzie niż zazwyczaj. Na pozycję rozgrywającej trener Maciej Biernat zdecydował wystawić Martynę Łazowską. Na parkiet wyszła też Monika Fedusio, która ostatnio skarżyła się na problemy zdrowotne. Najgorsze jednak ma już chyba za sobą, bo w sobotnim spotkaniu spisywała się znakomicie i była podporą drużyny. Spotkanie zaczęło się jednak od mocnego uderzenia rzeszowianek. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i zmusiły łodzianki do pościgu, który nie był łatwy, przede wszystkim przez szczelny blok przyjezdnych. Łodzianki próbowały walczyć, ale ostatecznie zdobyły jedynie 18 punktów.

Mecz bez zaskoczeń

O wiele bardziej wyrównana była druga partia. Widocznie Budowlane potrzebowały czasu, żeby wejść na wyższe obroty. Gospodyniom dwukrotnie udało się wyjść nawet na niewielkie prowadzenie, jednak dobra gra i mocne ataki Jeleny Blagojević pozwoliły rzeszowiankom wygrać kolejnego seta. Wydawało się, że Developres pewnie idzie po szybkie zwycięstwo. Tym większym zaskoczeniem okazał się przebieg trzeciej partii. Przyjezdne po prostu się zatrzymały. Role się odwróciły i to siatkarki Budowlanych zaczęły blokować ataki rzeszowianek. Zaczęły również lepiej bronić i bezlitośnie wykorzystywać błędy po stronie przeciwniczek. W efekcie trzeci set zakończył się zaskakującym wynikiem 25:15.

Niestety w ostatniej odsłonie meczu wszystko wróciło na swoje tory. Rzeszowianki szybko wyszły na prowadzenie, odskoczyły na kilka punktów i zmusiły Budowlane do nerwowej pogoni. Dzięki szczelnemu blokowi łodziankom udało się jeszcze wyrównać stan rywalizacji, ale od wyniku 7:7 rzeszowianki uruchomiły bardzo groźną i piekielnie skuteczną zagrywkę. W efekcie odskoczyły na 7 punktów i to już w zasadzie rozstrzygnęło o ostatecznym wyniku. Trzeciego seta Budowlani przegrali do 19, a cały mecz 1:3.

Grot Budowlani Łódź – Developres Rzeszów

1:3

(18:25, 19:25, 25:15, 19:25)

ZOBACZ TAKŻE