Według informacji na stronie rezerwacyjnej hoteli z grupy Likus Hotele & Restauracje, do której należy obiekt, nowy Hotel Grand zaproponuje 152 indywidualnie zaprojektowanych pokojów i apartamentów (od 30 do 140 mkw, w tym jeden dwupoziomowy) wyposażonych m.in. w duże biurka do pracy, minibary ekspresy do kawy i sejfy. Zapowiadane są dwie hotelowe restauracje, w tym położona na parterze słynna niegdyś Restauracja Malinowa z dwiema salami: Malinową i Złotą (łącznie 200 miejsc). Działać ma również Grand Cafe z wejściem z ul. Piotrkowskiej. Serwis informuje, że w obiekcie istnieje strefa wellness & spa z basenem, suchą i mokrą sauną, łaźnią turecką i siłownią, a ponadto palarnia cygar (cigar room) oraz… teatr – w odnowionych pomieszczeniach dawno nieistniejącego już Teatru 7.15, którego renowację inwestor zapowiadał, gdy trwały jeszcze przygotowania do remontu, a który ma być obecnie wykorzystywany jako przestrzeń konferencji, oficjalnych imprez itp.
We wspomnianym systemie rezerwacyjnym można już podejrzeć ceny za pobyt w Hotelu Grand. Rozpiętość jest spora. Stawka za dobę hotelową w dwuosobowym pokoju bez śniadania to 790 zł. Cena za najbardziej ekskluzywne apartamenty przekracza 3 tys. zł za dobę.
Nowy właściciel
Grupa Likus Hotele & Restauracje, należąca do Holdingu Liwa znanych w branży hotelowej braci Likusów (prowadzą hotele w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach), weszła w posiadanie Hotelu Grand w 2008 r., gdy kupiła go od Orbisu. Nowi właściciele od razu zapowiedzieli generalny remont obiektu, który w tamtych czasach zaczął już odstawać od powszechnie obowiązujących standardów. Decyzja o odnowie hotelu zapadła dopiero w 2016 r., a prace rozpoczęły się w 2019 r. Poprzedziła je wyprzedaż całego wyposażenia – niedrogo można było kupić m.in. sofy, fotele, biurka, lustra, stoliki kawowe, ceramikę łazienkową i armaturę.
Remont
Trwający cztery lata remont odbywał się w tajemniczej aurze. Inwestorzy nie informowali o postępach prac i planowanych zmianach (do tej pory nie wydali oficjalnego komunikatu o zakończeniu inwestycji i wznowieniu działalności hotelu) – mówiło się, że to przyjęty przez holding model działania w przypadku prowadzonych inwestycji. Zagadka zaczęła rozwiewać się dopiero, gdy z fasad hotelu zaczęły znikać rusztowania i dało się zauważyć zewnętrzne zmiany, np. gięte szkło w wykuszowych oknach zamiast szprosów, czyli listew dzielących skrzydła okienne na mniejsze części. Nie wszystkim te zmiany przypadły do gustu.
Hotel - legenda
Hotel Grand zaczął funkcjonować w 1888 r. Przez 135 lat gościł w swych pokojach całą plejadę znamienitych postaci. Mieszkali w nim m.in. Henryk Sienkiewicz, Władysław Sikorski, Jan Brzechwa, Jan Kiepura, Hanka Ordonówna, Kornel Makuszyński, Isadora Duncan, Kirk Douglas. Hotel ma bogatą legendę filmową, bo poza tym, że podejmował w swych prograch wielu aktorów, w jego wnętrzach zrealizowano wiele filmów, m.in: „Zaklęte rewiry” Janusza Majewskiego, „Vabank” Juliusza Machulskiego, „Ucieczkę z kina »Wolność«”, „Kroll” i „Reich” Władysława Pasikowskiego, „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego czy „Inland Empire” Davida Lyncha.