IMP 2024. Bartosz Zmarzlik rozpocznie w Łodzi walkę o obronę tytułu mistrza Polski

Już w sobotę (6 lipca) o godz. 19:00 najlepsi polscy żużlowcy zainaugurują pierwszy z trzech finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski! Na Moto Arenie pojawią się najbardziej znane nazwiska!

IMP 2024 w Łodzi
IMP 2024 w Łodzi

Łódzka Moto Arena w ostatnim czasie często gości największe imprezy żużlowe. W poprzednim sezonie rozegrano na niej trzeci finał IMP, a w tym roku – Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi. Obiekt Orła Łódź tak bardzo przypadł do gustu organizatorom oraz kibicom, że mistrzostwa Polski wracają tutaj kolejny raz.

W poprzednich rozgrywkach najlepiej na łódzkim torze poradził sobie Janusz Kołodziej. Zawodnik Fogo Unii Leszno zostawił za plecami między innymi Bartosza Zmarzlika, który mimo porażki w tych zawodach finalnie wygrał cały cykl. Na najniższym stopniu podium uplasował się Patryk Dudek.

Łódzka reprezentacja

W stawce mistrzostw Polski są trzy nazwiska z łódzkiego Orła. Tomasz Gapiński otrzymał dziką kartę i będzie się ścigał w sobotnich zawodach, a Daniel Kaczmarek i Mateusz Bartkowiak znajdują się na liście rezerwowej.

Kto pojedzie?

Na starcie nie zabraknie również polskiej czołówki z rekordzistą toru Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Oprócz niego zobaczymy między innymi: Dominika Kuberę, Janusza Kołodzieja, Patryka Dudka, Kacpra Worynę, Piotra Pawlickiego czy legendarnego Jarosława Hampela.

ZOBACZ TAKŻE