Innowacyjny start-up projektujący protezy kończyn wprowadza się do Bionanoparku

Bionanopark nagrodził Agę Mańkowską, która projektuje unikatowe protezy estetyczne kończyn. Laureatka będzie mogła przez pół roku korzystać z inkubacji w Bionanoparku.

fot. ŁÓDŹ.PL
Bionanopark przyznał nagrodę. Pół roku inkubacji dla najlepszego start-upu
5 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

„Mam pomysł na start-up” to konkurs dla innowacyjnych projektów, zarówno naukowych i technologicznych, jak i kreatywnych oraz artystycznych. Ideą przedsięwzięcia jest łączenie młodych przedsiębiorców z potencjalnymi inwestorami.

Start-up z misją w Bionanoparku

– Postanowiliśmy nagrodzić Agę Mańkowską, ponieważ jej projekt to coś znacznie więcej niż tylko pomysł na biznes. Estetyczne protezy silikonowe to szansa na podniesienie jakości życia pacjentów po amputacji rąk i palców dłoni – mówi Marek Cieślak, prezes zarządu Bionanoparku. – W Bionanoparku działa Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych. Nasi eksperci w czasie inkubacji podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

– Z uwagi na pandemię koronawirusa będzie to pierwsza zdalna inkubacja. Jeśli się sprawdzi, rozważymy wprowadzenie jej na stałe do naszej oferty – dodaje Jacek Łakomski, Dyrektor Inkubatora w Bionanoparku.

ZOBACZ TAKŻE