Inowrocławska w przebudowie. Przyjdź na spotkanie z wiceprezydentem Adamem Pustelnikiem

We wtorek, 14 listopada, rusza przebudowa ulicy Inowrocławskiej, a w środę, 15 listopada, w szkole przy ul. Żubardzkiej będą czekać urzędnicy, aby porozmawiać z mieszkańcami o tym, jak zmieni się ich ulica.

Przyjdź na spotkanie z wiceprezydentem i dowiedz się więcej
Przyjdź na spotkanie z wiceprezydentem i dowiedz się więcej

Przebudowa ul. Inowrocławskiej to kompleksowa modernizacja, która przyniesie nie tylko nową nawierzchnię, ale zmieni i poprawi estetykę całej ulicy. W trosce o klimat nasadzone zostaną nowe drzewa, a miejsca parkingowe wykonane zostaną z płyt ażurowych. Przebudowane zostaną również chodniki oraz powstanie nowy przystanek autobusowy.

O szczegóły przebudowy, jak i terminy, będzie można spytać urzędników na spotkaniu, które odbędzie się w środę, 15 listopada, o godz. 17:00 w Zespole Szkół Rzemiosła przy ul. Żubardzkiej 2. W spotkaniu weźmie udział wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

16 inwestycji w Łodzi

Przebudowa ul. Inowrocławskiej to jedna z 16 inwestycji, które w najbliższym czasie zostaną zrealizowane w Łodzi. Ponadto zaplanowano również prace przy ulicach: Maratońskiej, Lutomierskiej, 3 Maja, Pryncypalnej czy Kilińskiego i Śląskiej. Projektując inwestycje, jak mówią urzędnicy, stawiano na poprawę komfortu nie tylko kierowców, ale również pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej oraz zadbano o liczne nasadzenia drzew i zieleni.

ZOBACZ TAKŻE