„Irańska Odyseja – polskie konteksty” – spotkania dla czytelników w Bibliotece Słówka

Biblioteka Słówka (ul. Boya-Żeleńskiego 15) zaprasza na spotkania w ramach projektu „Irańska Odyseja – polskie konteksty”.

fot. mat. pras.
Projekt „Irańska Odyseja – polskie konteksty” zaprezentuje uczestnikom historię i kulturę Iranu

Projekt „Irańska Odyseja – polskie konteksty” zaprezentuje uczestnikom historię i kulturę Iranu, szczególnie w kontekście ich powiązań z Polską. Zainteresowani poznają najciekawsze losy polskich uchodźców i zagłębią się w irańskie rytmy oraz muzykę.

– Przybliżymy im kulturę i obyczaje irańskie z perspektywy polskich tłumaczy, podróżników i artystów – mówi Karolina Lipińska-Baran, kierowniczka Biblioteki Słówka. – Zamierzamy pokazać, jak bogata i inspirująca jest kultura irańska dla polskiego społeczeństwa, oraz w jak interesujący sposób splatała się historia obojga narodów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Zobacz też: Koncerty w Atlas Arenie 2022. Dawid Podsiadło, The Cure i kto jeszcze? [SZCZEGÓŁY]

Harmonogram

4 października, godz. 17:00 

Spotkanie dla rodzin z dziećmi wokół książki „Bah bah. Iran dla dociekliwych” z udziałem autora Alberta Kwiatkowskiego.

8 października o godz. 15:00 

„Międzypokoleniowy warsztat kaligraficzno-ruchowy” dla dzieci i dorosłych, prowadzenie: Magda Roguś, Karolina Zajączkowska.

22 października, godz. 15:00 

„Warsztat rytmiki polskiej i irańskiej” – dla dorosłych i dzieci, nauka rytmów polskich i irańskich, prowadzenie: Magdalena Roguś, Waldemar Rychły.

28 października, godz. 17:30 

„Storytelling – czyli interaktywne opowieści sufickie” – międzypokoleniowe opowiadanie opowieści sufickich przy akompaniamencie orientalnych instrumentów.

4 listopada, godz. 17:30 

„Popołudnie z Rumim” – koncert Magdaleny Roguś i Waldemara Rychłego.

ZOBACZ TAKŻE