Jak będzie wyglądał nowy plac Dąbrowskiego? Poznaj 3 warianty i zagłosuj! [VOX POPULI]

Jak będzie wyglądał nowy plac Dąbrowskiego? Po spotkaniach, konsultacjach i debatach z mieszkańcami powstały 3 warianty. Ostateczną decyzję podejmą łodzianie.

Plac Dąbrowskiego. fot. ŁÓDŹ.PL/wiz. mamArchitekci i A2P2
14 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Zieleń, nowa fontanna i przestrzeń do spacerów – plac Dąbrowskiego zyska zupełnie nowy wygląd. Po wielu spotkaniach, otwartych debatach i konsultacjach z mieszkańcami, w oparciu o ich oczekiwania i spostrzeżenia, powstały 3 warianty nowej przestrzeni.

Nowy plac Dąbrowskiego – 3 warianty

Pracownie mamArchitekci i A2P2 mają już doświadczenie w zielonych inwestycjach w Łodzi. Przygotowane przez nich koncepcje różnią się między sobą zagospodarowaniem roślinności czy elementami wodnymi. – Projekty różnią się w szczegółach, lecz każdy zakłada dozielenienie placu, zmianę fontanny i otwarcie tej przestrzeni na życie miejskie. Proponujemy różne rozwiązania urbanistyczne, środowiskowe i estetyczne – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ.

Najlepszą wersję placu Dąbrowskiego wybiorą łodzianie

Ostateczną wersję wyglądu nowego Placu Dąbrowskiego mieszkańcy wybiorą podczas głosowania na stronie vox.uml.lodz.pl. Głosowanie potrwa do 23 grudnia.

Prace budowlane na placu Dąbrowskiego wystartują w 2023 roku.

Wizualizacje wszystkich wariantów znajdują się na górze strony (galeria zdjęć).

ZOBACZ TAKŻE